3 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywamy 3 niedzielę zwykłą. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

Decyzją Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski dziś obchodzimy Dzień solidarności z Chorwacją. Podczas każdej Mszy św. modlimy się za poszkodowanych oraz przy kościele zbierane są datki do puszek. Ofiary można składać też na konto Parafialne z dopiskiem: zbiórka dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji.

Dzisiaj nieszpory o godz. 18:00.

W Świątyni może być 70 osób. Obowiązkowo w maseczkach.

– w poniedziałek – święto nawrócenia św. Pawła
– we wtorek – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa
– w czwartek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu

3. Rodziców dzieci przygotowujących się do komunii informujemy, że do końca stycznia można jeszcze wpłacić pieniądze na pamiątkowy obrazek i organizację uroczystości komunijnych.

4. Przypominamy telefon dyżurny: 579 257 491. Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku od 9:00 do 12:00 i od 16:30 do 18:30. Pogrzeby w każdym czasie. Bardzo gorąco, aczkolwiek stanowczo prosimy nie dzwonić na dotychczasowy numer stacjonarny.

5. Pragniemy przypomnieć, że medytacje na każdy dzień w bieżącym tygodniu, do których niektórzy parafianie tęsknią, nadal wychodzą i są dostępne w Internecie pod adresem: www.onjest.pl/slowo. Serdecznie do tej formy modlitwy zapraszamy.

6. Również pragniemy powołać nową grupę APOSTOLAT DWUNASTKA, wspólnotę osób modlących się za kapłanów i osoby życia konsekrowanego oraz o nowe i święte powołania do takiego życia. Chętnych prosimy kontakt telefoniczny, mailowy i osobisty w zakrystii.

7. MSZE ŚWIĘTE KOLĘDOWE W NASZEJ PARAFII.
Od 25 stycznia do 2 lutego o godz. 18:30 będziemy sprawować tzw. MSZĘ ŚWIĘTĄ KOLĘDOWĄ – w intencji mieszkańców z poszczególnych ulic. Zapraszamy na nie osoby mieszkające przy danych ulicach. Po Mszy św. udzielimy tym mieszkańcom specjalnego błogosławieństwa. Każda rodzina otrzyma do domu obrazek i wodę święconą.

25.01. – Korzeniowskiego, Kraszewskiego, Siemińskiego, Struga, Zegadłowicza, Kaszubska
26.01. – Kleczkowska, Reymonta, Dębickiego, Paulińska
27.01. – Chrobrego, Jagiellończyka, Nobla
28.01. – Składowa, Kurkowa, Pl. Staszica, Pl. Strzelecki
29.01. – św. Wincentego, Łowiecka
30.01. – Ptasia, Podwórcowa, Pl. Powstańców Wlkp.
31.01. – Rydygiera, Pomorska
01.02. – Bpa Tomasza, Trzebnicka