4 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywamy 4 niedzielę zwykłą. Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych.

Dzisiaj nieszpory o godz. 18:00.

W Świątyni może być 70 osób. Obowiązkowo zasłaniamy usta i nos.

– we wtorek – święto Ofiarowania Pańskiego
– w piątek – wspomnienie św. Agaty
– w sobotę – wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

3. Jutro, 01.02., o godz. 18:30 Msza Święta Kolędowa – w intencji mieszkańców ulic Bpa Tomasza, Trzebnicka. Po Mszy św. udzielimy tym mieszkańcom specjalnego błogosławieństwa. Każda rodzina otrzyma do domu obrazek i wodę święconą.

4. We wtorek, 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Na wszystkich Mszach Świętych pobłogosławimy świece, popularnie zwane gromnicami. Składka przeznaczona będzie na potrzeby klasztorów kontemplacyjnych oraz Archidiecezjalny Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy.

5. W środę 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, patrona chorych na gardło. Po każdej Mszy obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja, zwłaszcza na choroby gardła. W piątek 5 lutego wspomnienie św. Agaty. Na wszystkich Mszach Świętych błogosławieństwo chleba.

6. W czwartek przypada 15 rocznica konsekracji biskupiej Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego. Prosimy o modlitwę w intencji naszego Metropolity Wrocławskiego.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W piątek o godz. 18:30 Msza św. w intencjach stałych Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Po Mszy zmiana tajemnic Różańca do Krwi Chrystusa. W sobotę o godz. 8:00 Msza w int. Żywego Różańca. Po Mszy adoracja, którą zakończy Eucharystia o godz. 15:00.

8. W przyszła niedzielę zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17:30 i Nieszpory o godz. 18:00

9. Pragniemy powołać nową grupę Apostolat Dwunastka, wspólnotę osób modlących się za kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz o nowe i święte powołania do takiego życia. Chętnych prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub osobisty w zakrystii.

10. Przypominamy telefon parafialny dyżurny: 579 257 491. Dotychczasowy telefon stacjonarny, jak informowaliśmy, zostanie wyłączony. Na nowym numerze mamy możliwość później oddzwonić, gdy wszyscy są zajęci. Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku od 9:00 do 12:00 i od 16:30 do 18:30. Pogrzeby w każdym czasie.

11. W związku z najbliższą zbiórka, chcemy podziękować za ostatnie trzy zbiórki. Na pierwszej na kościoły na Wschodzie zebrano jak podawaliśmy 1232,19 zł; na drugiej na pomoc misjom 1002,00 zł oraz na ostatniej na ofiary w Chorwacji zebraliśmy 2 235,03 zł. Wszystkim ofiarodawcom niech dobry Bóg łaską wynagrodzi.

12. Już dzisiaj zapraszamy na środę 10 lutego w rocznicę wywózki Polaków na Sybir Mszę św. w kościele o g. 11,00 i o 11,50 uroczystość patriotyczna pod pomnikiem.
Już dzisiaj również zapowiadamy, że już niedługo 17 lutego br. jest Środa Popielcowa. Msze św. z posypaniem głów popiołem będą o 7,00; 8,00; 10,00; 17,00 i 18,30.