6 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywamy 6 niedzielę zwykłą. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

Dzisiaj Nieszpory o godz. 18:00

W Świątyni może być 70 osób. Zasłaniamy usta i nos.

2. W nawiązaniu do wcześniejszych ogłoszeń dotyczących Roku Św. Józefa, który będzie aż do 8 grudnia 2021r. SERDECZNIE ZACHĘCAMY WSZYSTKICH PARAFIAN do korzystania z ODPUSTÓW ROKU ŚW. JÓZEFA. Dwa specjalne Dekrety Księdza Arcybiskupa Józefa Metropolity Wrocławskiego (1, 2).

3. We wtorek o godz. 18:30 Msza Św. w int. Koła Przyjaciół Radia Maryja, TV Trwam, ofiarodawców i sympatyków. Przed Mszą o godz. 17:30 spotkanie w salce na plebanii.

4. W środę POPIELEC, którym rozpoczniemy Wielki Post. Tego dnia obowiązuje post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, jeden posiłek do syta i dwa lżejsze w ciągu dnia. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Decyzją Ojca św. sam obrzęd posypania głów popiołem będzie z racji pandemii zmodyfikowany. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7:00; 8:00; 10:00; 17:00 i 18:30. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie będą trwać Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

5. We wszystkie piątki Wielkiego Postu Drogi Krzyżowa dla dzieci o 17:00, dla dorosłych i o 18:00. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

6. W pierwszy piątek rozpoczętego Wielkiego Postu modlitwą i postem wynagradzajmy Bogu za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich. To bardzo trudny temat, trzeba więc żarliwej modlitwy. Na zakończenie Mszy św. wieczornej uklękniemy przed Najśw. Sakramentem modląc się m.in. Koronka do Miłosierdzia Bożego o pełne nawrócenie sprawców i uzdrowienie dotkniętych tym doświadczeniem.

7. Zgodnie z nasza tradycją w sobotę 20 lutego br. adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzonej przez Wspólnotę Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej. Adoracja rozpocznie się w sobotę w dniu 20 lutego o godz. 21.00 a zakończy w niedzielę przed Mszą św. o godz. 7.00 rano. O północy zostanie odprawiona Msza św.

8. Serdecznie zapraszamy do nowej grupy: Apostolat Dwunastka, wspólnotę osób modlących się za kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz o nowe i święte powołania do takiego życia. Chętnych prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub osobisty w zakrystii.

9. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej zaprasza seniorów na turnusy parafialne w ośrodku Caritas w Łebie. Zgłoszenia u Pani Elżbiety Sujak z Caritas. W zakrystii można zostawić kartkę z prośbą o kontakt i informacje.

10. Centralny Ośrodek Przygotowania Osób Dorosłych do Sakramentu Bierzmowania organizuje kolejny cykl przygotowań dla dorosłych. Więcej informacji na temat przygotowań oraz formularz zgłoszeniowy na stornie Centrum Duszpasterskiego Archidiecezji Wrocławskiej. Zapisy do 19 lutego 2021.

11. Już dziś zapowiadamy, że 28 lutego w II Niedzielę Wielkiego Postu obchodzimy jako Niedzielę Ad Gentes, w tym roku pod hasłem: Żyjmy Eucharystią. Informacje na stronie: www.adgentes.misje.pl