1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej Kwartalne dni modlitw
o ducha pokuty.

Dzisiaj o godz. 17:30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

W Świątyni może być 70 osób. Zasłaniamy usta i nos.

– w poniedziałek – święto Katedry św. Piotra

3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu Drogi Krzyżowa dla dzieci o 17:00, dla dorosłych i o 18:00. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Za udział w Gorzkich Żalach, a także w Drodze Krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

4. Przyszła druga niedziela Wielkiego Postu jest niedzielą Ad Gentes. Po Mszy św. zbiórka do puszek na misje. Zachęcamy do zapoznania się z działalnością naszych misjonarzy na stronie www.adgentes.misje.pl.

5. Przy ołtarzu MB Częstochowskiej do skarbonki można złożyć ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

6. W naszej parafii od kilkudziesięciu lat działa Fundacja im. Św. Jadwigi. Dawniej było to partnerstwo parafii Dortmundu i Wrocławia, obecnie obejmuje również Lwów. Z racji 100-lecia urodzin Pani Marii Niewiadomskiej, niezwykle zasłużonej dla Fundacji św. Jadwigi, w środę o g. 17,00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. dziękczynna, której będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ks. Biskup Andrzej Siemieniewski, prezydent Fundacji, a homilię wygłosi Ks. Dr Andrzej Panasiuk z archidiecezji gnieźnieńskiej. Serdecznie Parafian zapraszamy.

7. W związku z zapytaniami o rekolekcje wielkopostne i zaległe bierzmowanie naszej młodzieży – INFORMUJEMY:
A) Mamy zaległe Misje święte prowadzone przez Ojców Paulinów. Pragniemy je w tym roku zrealizować od niedzieli do niedzieli w najbardziej korzystnym z racji epidemii czasie. One zastępują rekolekcje. Natomiast, jeśli warunki pozwolą, będzie okazja do sakramentu pojednania przed Wielkanocą.
B)
Bierzmowanie planujemy przeprowadzić w najbliższym możliwym terminie

W obu kwestiach w najbliższych tygodnia podamy więcej informacji. Dziękujemy za zrozumienie naszej trudnej sytuacji duszpasterskiej.