2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Przeżywamy 2 niedzielę Wielkiego Postu. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.

Dzisiaj o godz. 17:30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

W kościele może być 70 osób. Obowiązkowo zasłaniamy usta i nos.

– w czwartek – święto św. Kazimierza Królewicza

3. Ten Rok Duszpasterski wypada w 100-lecie poświęcenia Polski Najświętszemu Serca Pana Jezusa. Bardzo ważną inicjatywą duszpasterską w tym tygodniu jest wspólna adoracja całonocna wszystkich wspólnot modlitewnych i ruchów Wrocławia i okolic w naszym kościele z piątku 5 marca na sobotę 6 marca br. Rozpocznie się uroczystą Mszą św. o 18,30, którą poprowadzi Ruch Światło-Życie; o 19,30 Nabożeństwo z kerygmatem, świadectwem i pantomimą. Po tym nabożeństwie czuwanie prowadzić będą po kolei grupy modlitewne, charyzmatyczne i ewangelizacyjne aż do uroczystej Mszy św. o 7,00 rano na zakończenie. Całością kieruje wspólnota „Katolicy na ulicy”. Wszyscy są zaproszeni do uczestnictwa w dowolnym czasie czuwania, a grupy chętne do aktywnego poprowadzenia modlitwy mogą się jeszcze zgłosić w poniedziałek i wtorek do ks. proboszcza lub ks. Radosława.

4. W związku z powyższym w szczególnie mocny sposób zachęcamy do wstępowania do wspólnot modlących się za powołanych do służby w Kościele, za kapłanów i osoby życia konsekrowanego: do apostolstwa modlitwy DWUNASTKA i MARGARETKA. To sposób do postanowień wielkopostnych. Zgłoszenia u kapłanów.

5. W piątki także Drogi Krzyżowa dla dzieci o godz. 17:00, dla dorosłych o 18:00. W niedzielę o godz. 17:30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
Za udział w Gorzkich Żalach, a także w Drodze Krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny.

6. Przy ołtarzu MB Częstochowskiej do skarbonki można złożyć ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

7. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć w modlitwie.

8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek o godz. 18:30 Msza św. w intencjach stałych Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Po Mszy zmiana tajemnic Różańca do Krwi Chrystusa. W sobotę o godz. 8:00 Msza w int. Żywego Różańca. Po Mszy adoracja, którą zakończy Eucharystia o godz. 15:00.

9. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17:00 i Gorzkie Żale o godz. 17:30.

10. W niedzielę, 14 marca, o godz. 19:15 (po Mszy wieczornej) w kościele obowiązkowe spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii.
Również do tego dnia postaramy się podać do wiadomości (po rozmowach z Kurią) decyzję odnośnie bierzmowania.