4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Przeżywamy 4 niedzielę Wielkiego Postu.

Dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 17:30.

W zakrystii nabyć Baranki z czekolady Caritas w cenie 5 zł, których zabrakło w ubiegła niedzielę. Również w zakrystii można nabyć „Gościa Niedzielnego Extra”, którego zabrakło w poprzednią niedzielę.

Po każdej Mszy Św. organizowany jest przez siostry Elżbietanki i wolontariuszy kiermasz świąteczny, z którego dochód zostanie przeznaczony na zorganizowanie Świąt Wielkanocnych, śniadania wielkanocnego i dla osób ubogich i bezdomnych.

Dziś o godz. 19:15 (po Mszy wieczornej) w kościele obowiązkowe spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii.

W kościele może być 70 osób. Obowiązkowo zasłaniamy usta i nos.

2. Przy ołtarzu MB Częstochowskiej do skarbonki można złożyć ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

3. W piątki Drogi Krzyżowa dla dzieci o godz. 17:00, dla dorosłych o 18:00. W niedzielę o godz. 17:30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.

5. W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
19 marca 2021 roku Kościół obchodzi piątą rocznicę ogłoszenia adhortacji apostolskiej Amoris Laetitia o pięknie i radości miłości w rodzinie. Tego dnia Papież Franciszek zainauguruje Rok Rodziny „Amoris Laetitia„, który zakończy się 26 czerwca 2022 roku podczas Dziesiątego Światowego Spotkania Rodzin w Rzymie z Ojcem Świętym. Doświadczenie pandemii wyraźniej unaoczniło zasadniczą rolę rodziny jako domowego Kościoła i podkreśliło znaczenie więzi między rodzinami, czyniących z Kościoła „rodzinę rodzin” (AL 87). Poprzez inicjatywy o charakterze duchowym, duszpasterskim i kulturalnym przewidziane w ramach Roku Rodziny „Amoris Laetitia„, Papież Franciszek chce zwrócić się do wszystkich wspólnot kościelnych na całym świecie, wzywając każdego, by był świadkiem miłości rodzinnej.

5. Również w dniu 19 marca br. Ksiądz Arcybiskup na mocy specjalnych uprawnień Stolicy Apostolskiej, na Mszy św. o 11,00 w Katedrze Wrocławskiej udzieli daru odpustu zupełnego także tym, którzy będą uczestniczyć przez środki przekazu. Oprócz przyjęcia tego błogosławieństwa papieskiego, konieczne jest wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego. Pozostałe warunki to spowiedź, komunia eucharystyczna i modlitwa za Ojca św. Te trzy ostatnie warunki można wypełnić wiele dni przed lub po 19 marca br. Pełny komunikat.
Ten dzień możemy nazwać dniem mężczyzn. Otoczmy modlitwą wszystkich walecznych mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców, dziadków. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani.

6. Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie – jednak w ramach obowiązujących przepisów – uczestniczyli w nocnej adoracji z piątku na sobotę w całonocnej adoracji „Ogień dwóch serc”. Szczególne podziękowania składamy głównym organizatorom, wspólnocie „Katolicy na ulicy”. Dziękujemy tez dwóm naszym wspólnotom „Odnowie w Duchu św. Nadzieja” oraz Wspólnocie Adoracyjnej. Jednocześnie zapraszamy do kolejnej całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu, organizowanej przez naszą Wspólnotę  Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej, która  rozpocznie się w sobotę w dniu 20 marca o godz. 21.00 a zakończy w niedzielę w 21 marca o godz. 6.00 rano. O północy zostanie odprawiona Msza św.

7. DZIEŃ  ŚWIĘTOŚCI  ŻYCIA  I  DUCHOWA  ADOPCJA  DZIECKA  POCZĘTEGO. W Uroczystość Zwiastowania NMP, tj. w dniu 25 marca 2021 r., obchodzimy Dzień Świętości Życia. Zapraszamy wiernych do podjęcia w trakcie Mszy świętej Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dzieci, których życie w łonie matki jest zagrożone. Modlitwa trwa 9 miesięcy.

8. Kandydatów do bierzmowania, z zeszłego roku zapraszamy na spotkanie w środę o g. 19.30 w kościele. Na prośbę Ks. Radosława datę bierzmowania podamy po spotkaniach z zainteresowanymi i podamy w przyszłą niedzielę.

9. We wtorek o godz. 18:30 Msza Św. w int. Koła Przyjaciół Radia Maryja, TV Trwam, ofiarodawców i sympatyków.

10. Zachęcamy do codziennej medytacji „Lectio divina”.
Teksty:
dzieci I