5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Przeżywamy 5 niedzielę Wielkiego Postu. Od dzisiejszej niedzieli zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. W kościele zasłaniamy krzyże.

Dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 17:30.

W zakrystii nabyć Baranki Caritas w cenie 5 zł i „Gościa Niedzielnego Extra” po 10 zł.

W kościele może być 70 osób. Obowiązkowo zasłaniamy usta i nos.

2. Przy ołtarzu MB Częstochowskiej do skarbonki można złożyć ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

3. W piątki Drogi Krzyżowa dla dzieci o godz. 17:00, dla dorosłych o 18:00. W niedzielę o godz. 17:30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.

4. W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Zachęcamy, by z okazji uroczystości Zwiastowania Pańskiego podjąć duchową adopcję zagrożonego dziecka poczętego.

5. Przyszła niedziela będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Nie będzie procesji z palmami.

W palmy będzie można zaopatrzyć się na dziedzińcu kościoła. Pieniądze będą przeznaczone na wakacyjny wypoczynek dzieci z naszej parafii.

6. W ostatnie miesiące przeważały bardzo niskie temperatury. Za ostatni miesiąc rachunek za piece gazowe wyniósł ponad 18 tysięcy złotych, z tego 4 tysiące za „Ciuchcię”, a pozostała kwota jest za kościół oraz plebanię, w tym także salki w małym budynku za plebanią. W związku z trudnościami finansowymi z racji pandemii, zwracamy się do naszych Parafian z gorącą prośbą o jednorazową wpłatę na konto parafialne tytułem: „Wielkopostna ofiara na ogrzewanie”. Każda, nawet drobna ofiara ma dla nas duże znaczenie. Dziękując obiecujemy modlitwę za dobrodziejów w te najświętsze dni roku kościelnego.

7. W związku ze zmianą miejsca zamieszkania odeszła od nas Pani Organistka Urszula KUŚ. Gorąco jej za posługę dziękujemy. Wielu Parafian ją szczerze polubiło. Życzymy w nowym miejscu zamieszkania wielu łask Bożych i ludzkiej życzliwości. Ad multom annos.

8. Zachęcamy do codziennej medytacji „Lectio divina”.
Teksty:
dzieci I