NIEDZIELA PALMOWA 2021

1. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi.

Na dziedzińcu kościoła można zaopatrzyć się w palmy. Pieniądze będą przeznaczone na wakacyjny wypoczynek dzieci z naszej parafii.

Dzisiaj ostatnie Gorzkie Żale o godz. 17:30.

W kościele mogą być 53 osoby. Obowiązkowo zasłaniamy usta i nos.

2. Przy ołtarzu MB Częstochowskiej do skarbonki można złożyć ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

3. W poniedziałek 29 marca Ogólnopolski Dzień Trzeźwości. Pijaństwo ciągle jest u nas przyczyną wielu tragedii społecznych ze śmiercią włącznie, dlatego wszystkich zachęcamy do modlitwy i pomocy dla ofiar tej plagi.

4. W środę 31 marca, przypada 38 rocznica święceń kapłańskich J.E. Ks. Abpa Józefa Kupnego. Bardzo prosimy o modlitwę za naszego Metropolitę Wrocławskiego w tym trudnym czasie.

5. Przed Mszą św. wieczorną w Wielki Czwartek kończy się Wielki Post, a rozpoczyna się SZCZYT całego Roku Kościelnego, ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE, Trzy Święte Dni Paschy Chrystusa do Dnia Zmartwychwstania włącznie.

Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Uroczysta liturgia w naszej świątyni rozpocznie się o 18:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu po liturgii do godz. 22:00.

Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa.
O godz. 8:00 Godzina Czytań i Jutrznia, po niej rozpocznie się adoracja. O godz. 15:00 droga krzyżowa dla dzieci i dorosłych. W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii. Obowiązuje post ścisły, ilościowy i jakościowy. Liturgię rozpoczniemy o godz. 18:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 22:00. Ofiary w tym dniu składane są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

Wielka Sobota – dzień, w którym Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie.
W tym dniu Kościół powstrzymuje się od celebrowania Eucharystii. O godz. 8:00 Godzina Czytań i Jutrznia, po niej rozpocznie się adoracja.
Święcenie pokarmów co godzinę od 10:00 do 15:00. Przy ołtarzu polowym obok pomnika Sybiraków. Koszyczki są pod ołtarzem, a rodziny i pojedyncze osoby w maseczkach prosimy o zachowanie bezpiecznej, dużej odległości.
Wigilia Paschalna. Liturgię rozpoczniemy o godz. 21:00. Zabierzmy na nią świece z okapnikami. NIE MA PROCESJI.

6. W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego. TRWA OKTAWA SWIĄT ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO, aż do Niedzieli Miłosierdzia Bożego 11 kwietnia br.

7. PROŚBA REDAKCJI Wrocławskiego Gościa Niedzielnego. zwracamy się z prośbą–do Księży Proboszczów i Wikariuszy oraz do Świeckich–o przesyłanie zdjęć grobów Pańskich ze swoich parafii. Zachęcamy by fotografie wykonane np. telefonem przesyłać na adres: wroclaw@gosc.pl . Prosimy, aby w opisie lub treści e-maila było imię i nazwisko autora zdjęcia oraz wezwanie parafii (wraz z miejscowością), w której zostało wykonane.

8. Zachęcamy do codziennej medytacji „Lectio divina”.
Teksty:
dzieci I