ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE 2021

1. Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć.

W kościele mogą być 53 osoby. Obowiązkowo zasłaniamy usta i nos.

2. Msze Święte w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny według porządku niedzielnego. NIE MA NIESZPORÓW. Od dzisiejszej uroczystości Transmisje Mszy św. z naszego kościoła będą ze Mszy św. o 10,30. Powinno to usprawnić ich niezawodność.

3. W drugim dniu Świąt Wielkanocnych naszymi ofiarami składanymi na tacę będziemy wspierali Papieski Wydział Teologiczny i Seminarium Duchowne we Wrocławiu

4. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę.
Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Przyszłą niedzielę obchodzimy jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego, a cały następny tydzień to w Polsce 77 Tydzień Miłosierdzia

6. W piątek wieczorna Msza Św. w int. Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Po Mszy zmiana tajemnic Różańca do Krwi Chrystusa.

7. W te Największe Święta naszej wiary podajemy terminy uroczystości, które nas w najbliższe miesiące czekają.
22 maja br. w sobotę do południa odbędą się święcenia kapłańskie, a w naszym kościele o 18,30 rozpoczną się MISJE ŚWIĘTE prowadzone przez Ojców Paulinów do następnej niedzieli 30 maja 2021.
W niedzielę kończącą Misje święte odbędzie się doroczna uroczystość I KOMUNII ŚW. w trzech grupach o 9,00 (SP 58 i spoza parafii); o g. 11,00 (SP 74; o 13,00 (SP108). W niedzielę 30 maja br. będzie dodatkowa Msza św. dla Parafian o g. 16,00. Msze św. o 7,30 i 18,30 bez zmian. Rocznica I Komunii Św. w niedzielę 6 czerwca o 10,30.
W czwartek po misjach 3 czerwca Uroczystość BOŻEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ. Po Sumie o 12,00 wyruszy procesja do 4 ołtarzy, a na zakończenie dla chętnych Msza św. recytowana w kościele. Sumie i procesji przewodniczyć będzie nowo wyświęcony kapłan ks. Jakub Waliłko, który też udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.
W sobotę 5 czerwca br. Św. Bonifacego – ODPUST PARAFIALNY. Mszy św. Odpustowej o g. 18,00 przewodniczyć będzie J.E. Biskup Adam Bałabuch, biskup pomocniczy w Świdnicy.
Potem w poniedziałek 7 czerwca br. BIERZMOWANIE, w dwóch grupach, zeszłorocznej i obecnej. Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej o g. 17,00 i 19,00 udzieli J.E. Biskup Jacek Kiciński.

Zapraszamy wszystkich Parafian do gorliwej modlitwy, aby te uroczystości mogły się bez przeszkód odbyć.

8. Zachęcamy do codziennej medytacji „Lectio divina”. Teksty:
dzieci I
dzieci II
dorośli I
dorośli II
dorośli III

ŻYCZENIA

Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca wam życzymy.