III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Przeżywamy 3 niedzielę Wielkanocy – Niedzielę Biblijną. W rozpoczynającym się XIII Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.

Dzisiaj Nieszpory o godz. 18:00.

W kościele mogą być 53 osoby. Obowiązkowo zasłaniamy usta i nos.

2. W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu imieniny przeżywają ks. prałat Wojciech i ks. proboszcz Jerzy. Prosimy o modlitwę w intencji solenizantów.

3. Przyszła niedziela to Dzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele, który rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Jednocześnie jest to XV Ogólnopolska NIEDZIELA MODLITW ZA KIEROWCÓW. Bardzo aktualnie potrzebna modlitwa.

4. Msza Święta z naszego kościoła transmitowana jest na Youtube w niedziele o godz. 10:30.

5. Rodziców dzieci przygotowujących się do Komunii prosimy o zapoznanie się z grafikiem prób. Grafik umieszczony jest na stronie parafii w zakładce „I Komunia Św.”

6. Drugi nakład Biblii Nawarskiej. Pisma Świętego Nowego Testamentu z komentarzem duchowym jest już dostępny w sprzedaży. Biblia Nawarska jest wybitnym dziełem biblistów z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Nawarskiego w Pampelunie. W krótkim czasie stała się bestsellerem i została przetłumaczona na kilka języków. Wielu uważa ją za najlepszy dostępny współcześnie katolicki komentarz do Pisma Świętego. Pozycja ta znalazła poparcie wypowiedziach ks. abpa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego KEP. Podajemy tu link do szerszej informacji: https://ekai.pl/biblia-nawarska-jedyna-taka-biblia-w-polsce/

7. Przypominamy o Rekolekcjach dla rodziców po stracie dziecka, które odbędą się w dniach 28-30 maja 2021 roku w Głębowicach k. Żmigrodu.

8. Zachęcamy do codziennej medytacji „Lectio divina”.
Teksty:
dzieci I