IV NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza. Zarazem jest to XV Ogólnopolska NIEDZIELA MODLITW ZA KIEROWCÓW 25 kwietnia 2021r. Tę sprawę szczególnie gorąco polecamy dziś naszym modlitwom. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna TYDZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA DO KAPŁAŃSTWA I ŻYCIA KONSEKROWANEGO od 25 kwietnia do 1 maja 2021 r. Pamiętamy o podziękowaniu wiernym za modlitwę, szczególnie we wspólnotach Margaretkowych oraz Apostolstwie modlitwy „dwunastka”. Tydzień ten to dobra okazja wstąpić do takiej wspólnoty.

Dzisiaj Nieszpory o godz. 18:00.

W kościele mogą być 53 osoby. Zasłaniamy usta i nos.

– w czwartek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej

3. Próby dla dzieci komunijnych w kościele o godz. 17:00: poniedziałek – SP 58, wtorek – SP 74, środa – SP 108

4. W czwartek przeżywamy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Jest to dzień modlitw za osoby bezrobotne. O godz. 8:00 Msza w int. Żywego Różańca. Po Mszy adoracja, którą zakończy Eucharystia o godz. 15:00.

6. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o godz. 18:00 zapraszamy na nabożeństwa majowe. Dla dzieci przygotowane są obrazki do zbierania.

7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17:30 i nabożeństwo majowe o godz. 18:00.

8. W miesiącu maju odbędą się MISJE ŚWIĘTE zakończone uroczystością I Komunii św. – od niedzieli 23 maja do 30 maja włącznie. Misje prowadzą Ojcowie Paulini z Jasnej Góry. W niedzielę 23 maja br. porządek Mszy św. z naukami misyjnymi jak w każdą niedzielę. W tygodniu będą dodatkowe formy na każdy dzień, a zasadniczy program to Msze św. o 7,00 i 8,00 z nauką; po południu 15,00 Koronka, 18,30 Msza z nauką; o 19,30 dodatkowe spotkania i 21,00 wspólny Apel Jasnogórski. Dokładny program podamy w maju. NAJWIĘKSZA ZMIANA dotyczy Niedzieli 30 maja br. kończącej Misje św. Będzie to zarazem u nas Uroczystość I Komunii św. dzieci. O g.7,30 Msza św. z nauką ogólną; o 9,00 I Komunia dzieci szkoły 58 i ze szkół poza parafią; o 11,00 I Komunia dzieci szkoły 74; 13,00 I Komunia dzieci szkoły 108. O g. 15,30 będzie nabożeństwo majowe dla wszystkich dzieci i rodziców pnaszej parafii. O g. 17,00 będzie dodatkowa Msza św. dla Parafian z nauką Ogólną oraz o 18,30 Msza św. wieczorna również z nauką ogólną. Szczegółowy program podamy w maju. Już teraz BARDZO PROSIMY o Gorącą Modlitwę w intencji Misji św.

9. MSZA ŚW dla tegorocznych MATURZYSTÓW przed egzaminami. Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej zapraszają w dniu 3 maja, w uroczystość Matki Bożej Królowej, tradycyjnie do kościoła Najświętszego Imienia Jezus (kościół uniwersytecki) na Mszę św. w intencji maturzystów. Mszy św. będzie przewodniczył Rektor PWT we Wrocławiu ks. Włodzimierz Wołyniec. Msza św. będzie również transmitowana

10. Teksty „Lectio divina” :

dzieci I
dzieci II