5 NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Przeżywamy 5 niedzielę wielkanocną.

Dziś zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17:30 i nabożeństwo majowe o godz. 18:00.

W kościele mogą być 53 osoby. Obowiązkowo zasłaniamy usta i nos.

2. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszego narodu. Tego dnia Msze w kościele w porządku niedzielnym.

3. MSZA ŚW dla tegorocznych MATURZYSTÓW przed egzaminami. Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej zapraszają w dniu 3 maja, w uroczystość Matki Bożej Królowej, tradycyjnie do kościoła Najświętszego Imienia Jezus (kościół uniwersytecki) na Mszę św. w intencji maturzystów. Mszy św. będzie przewodniczył Rektor PWT we Wrocławiu ks. Włodzimierz Wołyniec. Msza św. będzie również transmitowana.

4. W tym tygodniu będziemy przeżywać również:
– we wtorek – wspomnienie św. Floriana
– w czwartek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba
– w sobotę – uroczystość św. Stanisława, głównego patrona Polski

5. Przez cały maj o godz. 18:00 zapraszamy na nabożeństwa majowe. Dzieci zbierają obrazki. Z racji ogłoszenia przez Stolicę Apostolską 20.06.2020r trzech nowych wezwań w Litanii loretańskiej, Konferencja Episkopatu Polski zatwierdziła ich polskie tłumaczenie. Wprowadzone zostały do Litanii w następującym brzemieniu: Matko miłosierdzia (po Matko Kościoła), Matko nadziei (po Matko Łaski Bożej), Pociecho migrantów (po Ucieczko grzesznych). W naszym kościele będzie już według nowych przepisów.

6. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z ubiegłego roku w kościele w środę 5 maja o g. 19.30

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W piątek o godz. 18:30 Msza św. w intencjach stałych Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Po Mszy zmiana tajemnic Różańca do Krwi Chrystusa.

8. Nowo powstała wspólnota dorosłych Ruchu Światło-Życie przy parafii zaprasza na mszę sw., a po niej na konferencję i modlitwę uwielbienia w czwartek 6 maja.

9. Domowy Kościół przy parafii prowadzi w każdą niedzielę po mszy o g. 10.30 modlitwę za rodziny z naszej parafii. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę.

10. W miesiącu maju odbędą się MISJE ŚWIĘTE zakończone uroczystością I Komunii św. – od niedzieli 23 maja do 30 maja włącznie. Misje prowadzą Ojcowie Paulini z Jasnej Góry. W niedzielę 23 maja br. porządek Mszy św. z naukami misyjnymi jak w każdą niedzielę. W tygodniu będą dodatkowe formy na każdy dzień, a zasadniczy program to Msze św. o 7,00 i 8,00 z nauką; po południu 15,00 Koronka, 18,30 Msza z nauką; o 19,30 dodatkowe spotkania i 21,00 wspólny Apel Jasnogórski. Dokładny program podamy w maju. NAJWIĘKSZA ZMIANA dotyczy Niedzieli 30 maja br. kończącej Misje św. Będzie to zarazem u nas Uroczystość I Komunii św. dzieci. O g.7,30 Msza św. z nauką ogólną; o 9,00 I Komunia dzieci szkoły 58 i ze szkół poza parafią; o 11,00 I Komunia dzieci szkoły 74; 13,00 I Komunia dzieci szkoły 108. O g. 15,30 będzie nabożeństwo majowe dla dzieci z rodzicami. O g. 17,00 będzie dodatkowa Msza św. dla Parafian z nauką Ogólną oraz o 18,30 Msza św. wieczorna również z nauką ogólną. Szczegółowy program będzie w przyszłą niedzielę dla wszystkich rodzin. Jest już w gablocie i Internecie. Już teraz BARDZO PROSIMY o Gorącą Modlitwę w intencji Misji św.

11. Na próby dzieci komunijnych w dniach: 10.05.2021r., 11.05.2021r., 12.05.2021r. o godz. 16:30 przyjadą panowie, którzy będą filmować i fotografować uroczystość komunijną. Będzie można zamówić film i zdjęcia. Panowie pobierają opłatę z góry.

12. Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej informuje, że wiele placówek oświatowych w ramach swoich projektów na przyszły rok nie umieszcza lekcji religii w klasach pierwszych. W związku z tym prosimy rodziców, aby koniecznie o to pytali i od razu składali pismo, że takich lekcji sobie życzą.

13. Teksty „Lectio divina” :

dzieci I
dzieci II