6 NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Przeżywamy 6 niedzielę wielkanocną.
Nabożeństwo majowe o godz. 18:00.
Prosimy, aby przy wyjściu z kościoła, aby każda rodzina zaopatrzyła się w szczegółowy program Misji Świętych.

W kościele może być 75 osób. Obowiązkowo zasłaniamy usta i nos.

2. MISJE ŚWIĘTE to najważniejsze wydarzenie religijne w miesiącu maju. Od niedzieli 23 maja do 30 maja włącznie. Misje prowadzą Ojcowie Paulini z Jasnej Góry. W niedzielę 23 maja br. porządek Mszy św. z naukami misyjnymi jak w każdą niedzielę. W tygodniu będą dodatkowe formy na każdy dzień, a zasadniczy program to Msze św. o 7,00 i 8,00 z nauką; po południu 15,00 Koronka, 18,30 Msza z nauką; o 19,30 dodatkowe spotkania i 21,00 wspólny Apel Jasnogórski. NAJWIĘKSZA ZMIANA dotyczy Niedzieli 30 maja br. kończącej Misje św. Będzie to zarazem u nas Uroczystość I Komunii św. dzieci. O g. 7,30 Msza św. z nauką ogólną; o 9,00 I Komunia dzieci szkoły 58 i ze szkół poza parafią; o 11,00 I Komunia dzieci szkoły 74; 13,00 I Komunia dzieci szkoły 108. O g. 15,30 będzie nabożeństwo majowe dla dzieci z rodzicami. O g. 17,00 będzie dodatkowa Msza św. dla Parafian z nauką ogólną oraz o 18,30 Msza św. wieczorna również z nauką ogólną.

3. Na początku czerwca odbędą się kolejne najważniejsze w tym roku dla życia parafii uroczystości. W czwartek po misjach 3 czerwca Uroczystość BOŻEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ. Po Sumie o 12,00 wyruszy procesja do 4 ołtarzy, a na zakończenie dla chętnych Msza św. recytowana w kościele. Sumie i procesji przewodniczyć będzie nowo wyświęcony kapłan ks. Jakub Waliłko, który też udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.
W sobotę 5 czerwca br. Św. Bonifacego – ODPUST PARAFIALNY. Mszy św. odpustowej o g. 18,00 przewodniczyć będzie J.E. Biskup Adam Bałabuch, biskup pomocniczy w Świdnicy.
Rocznica I Komunii Św. w niedzielę 6 czerwca o 10,30.
Potem w poniedziałek 7 czerwca br. BIERZMOWANIE, w dwóch grupach, zeszłorocznej i obecnej. Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej o g. 17,00 i 19,00 udzieli J.E. Biskup Jacek Kiciński.

– w piątek – święto św. Macieja Apostoła

5. Przez cały maj o godz. 18:00 zapraszamy na nabożeństwa majowe. Dzieci zbierają obrazki.

6. Na próby dzieci komunijnych w dniach: 10.05.2021r., 11.05.2021r., 12.05.2021r. o godz. 16:30 przyjadą panowie, którzy będą filmować i fotografować uroczystość komunijną. Będzie można zamówić film i zdjęcia. Panowie pobierają opłatę z góry.

7. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r. Po Mszy wieczornej zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.

8. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy nowenny odmawiać będziemy na zakończenie nabożeństwa majowego.

9. Całonocna adoracja Przenajświętszego Sakramentu, rozpocznie się w sobotę w dniu 15 maja o godz. 21.00 a zakończy w niedzielę 16 maja o godz. 7.30 rano. O północy zostanie odprawiona Msza św. Adorację prowadzić będzie Wspólnota Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 18:30 Msza Św. w int. Koła Przyjaciół Radia Maryja, TV Trwam, ofiarodawców i sympatyków.

11. W następną niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

12. Zachęcamy do codziennej medytacji „Lectio divina”.
STRONA BEZPOŚREDNIA: ON JEST
Teksty: