WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii.

Przez cały maj codziennie, także dziś, nabożeństwo majowe o godz. 18:00. Dzieci zbierają obrazki.

Dzisiaj o godz. 18:30 Msza Św. w int. Koła Przyjaciół Radia Maryja, TV Trwam, ofiarodawców i sympatyków.

W kościele może być 75 osób. Obowiązkowo zasłaniamy usta i nos.

2. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.

3. Za tydzień rozpoczynamy w naszej parafii Misje Św. Prosimy o zabranie i zapoznanie się z planem Misji. MISJE ŚWIĘTE TO NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIE RELIGIJNE w miesiącu maju. Od niedzieli 23 maja do 30 maja włącznie. Misje prowadzą Ojcowie Paulini z Jasnej Góry. W niedzielę 23 maja br. porządek Mszy św. z naukami misyjnymi jak w każdą niedzielę. W tygodniu będą dodatkowe formy na każdy dzień, a zasadniczy program to Msze św. o 7,00 i 8,00 z nauką; po południu 15,00 Koronka, 18,30 Msza z nauką; o 19,30 dodatkowe spotkania i 21,00 wspólny Apel Jasnogórski. NAJWIĘKSZA ZMIANA dotyczy Niedzieli 30 maja br. kończącej Misje św. Będzie to zarazem u nas Uroczystość I Komunii św. dzieci. O g. 7,30 Msza św. z nauką ogólną; o 9,00 I Komunia dzieci szkoły 58 i ze szkół poza parafią; o 11,00 I Komunia dzieci szkoły 74; 13,00 I Komunia dzieci szkoły 108. O g. 15,30 będzie nabożeństwo majowe dla dzieci z rodzicami. O g. 17,00 będzie dodatkowa Msza św. dla Parafian z nauką ogólną oraz o 18,30 Msza św. wieczorna również z nauką ogólną.

4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki.

5. Na początku czerwca odbędą się kolejne najważniejsze w tym roku dla życia parafii uroczystości. W czwartek po misjach 3 czerwca Uroczystość BOŻEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ. Po Sumie o 12,00 wyruszy procesja do 4 ołtarzy, a na zakończenie dla chętnych Msza św. recytowana w kościele. Sumie i procesji przewodniczyć będzie nowo wyświęcony kapłan ks. Jakub Waliłko, który też udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.
W sobotę 5 czerwca br. Św. Bonifacego – ODPUST PARAFIALNY. Mszy św. Odpustowej o g. 18,00 przewodniczyć będzie J.E. Biskup Adam Bałabuch, biskup pomocniczy w Świdnicy.

Rocznica I Komunii Św. w niedzielę 6 czerwca o 10,30.

Potem w poniedziałek 7 czerwca br. BIERZMOWANIE, w dwóch grupach, zeszłorocznej i obecnej. Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej o g. 17,00 i 19,00 udzieli J.E. Biskup Jacek Kiciński.

6. Zgodnie z życzeniem Ojca św. i decyzjami biskupów w Oktawie Bożego Ciała odbędą się całonocne i całodzienne adoracje Najśw. Sakramentu. W naszej parafii taka adoracja będzie z soboty 5 czerwca na niedzielę 6 czerwca br. od 19,30 w sobotę do Mszy św. o 7,30 rano i poprowadzi Wspólnota Adoracyjna Najśw. Sakramentu i Niepokalanej.

7. W miarę zmniejszania obostrzeń związanych z epidemią będziemy po bierzmowaniu powracać do stałych godzin otwarcia kancelarii parafialnej> zgodnie z doświadczeniami dotychczasowymi będzie top dwa razy po południu i raz do południa. Szczegóły później. W najbliższym czasie nadal prosimy umawiać się przez telefon dyżurny parafialny.

8. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne SP nr 108 informuje, że do 20 maja trwa rekrutacja do klas 1. Szkoła jest jedyną kandydacką szkołą publiczną do międzynarodowego programu IB PYP. Szkoła oferuje m.in. zwiększoną liczbę godzin angielskiego, nowatorskie metody i formy pracy, interesujące innowacje i projekty edukacyjne i wiele więcej. PLAKAT

9. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej organizuje wyjazd do TAIZÉ w Francji w dniach 10-19.07.2021. Więcej informacji na temat zapisów i wyjazdu na stronie DDM. https://www.mlodzimlodym.wroclaw.pl/2021/05/11/7564/

10. WAŻNE POMOCE – mające charakter mini-poradników: „Dzieci w wirtualnej sieci” i „Gdy dziecko pyta o seks” oraz „Weź je za rękę – jak chronić dziecko przed zagrożeniami technologii i ideologii”. Materiały są przygotowane przez Archidiecezje poznańską pod osobistym patronatem biskupa pomocniczego Szymona Stułkowskiego. Zawierają konkretne wskazówki, które poszerzą wiedzę i pomogą w wychowaniu młodych ludzi. Przeznaczone są bezpośrednio dla rodziców. Możemy je rozdawać rodzicom dzieci pierwszo-komunijnych, bierzmowanych lub w ogóle rodzicom dzieci. W wydziale duszpasterskim są do zabrania w wersji papierowej (bezpłatnie) w ilości zgodnej z zapotrzebowaniem parafii. Przesyłam Czcigodnym Księżom również wersję elektroniczną  broszur w celu udostępnienia ich na parafialnej stronie www: Dzieci w wirtualnej sieci, Gdy dziecko pyta o seks. Chodzi o to by dotarły do jak najszerszego grona osób zainteresowanych wychowaniem młodego pokolenia i ochrony dzieci i młodzieży przed zagrożeniami.
W załączniku KONSPEKT I ZPROSZENIE znajdują się po 3 warianty prezentacji każdej z broszur. Mogą je wykorzystać proboszczowie, wikariusze, katecheci, liderzy grup duszpasterskich. Wszystko po to, by prezentacja była jak najbardziej skuteczna. W tym samym załączniku znajdują się informacje o warsztatach, podczas których autorki broszur pokażą, w jaki sposób pomóc rodzicom zatroskanym o swoje dzieci w kontekście zagrożeń świata wirtualnego oraz rozmów o seksualności. Terminy: Warsztat „Dzieci w wirtualnej sieci” – 17 i 24 maja, godz. 19.00. Warsztat: „Gdy dziecko pyta o seks” – 19 i 26 maja, godz. 19.00
Poniżej znajdują się linki do filmików prezentujących obie broszury:
Broszura „Dzieci w wirtualnej sieci”:
Broszura „Gdy dziecko pyta o seks”:

11. Zachęcamy do codziennej medytacji „Lectio divina”.
STRONA BEZPOŚREDNIA: ON JEST
Teksty: