1. Przeżywamy 11 niedzielę w ciągu roku.

Przez cały czerwiec również dziś nabożeństwo czerwcowe o godz. 18:00.

W myśl rozporządzenia rządowego 4 czerwca 2021 r., które weszło w życie 6 czerwca br. do limitu osób w budynkach i innych obiektach kultu religijnego nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia szczepionką, która została dopuszczona do obrotu w Unii Europejskiej. Poza tymi osobami może być zajętych połowa miejsc.

Dzisiaj po Mszy Św. wieczornej kolejne nabożeństwo fatimskie. Serdecznie zapraszamy.

– w poniedziałek wspomn. bł. Biskupa męczennika Michała Kozala.
– w czwartek – wspomnienie św. br. Alberta Chmielowskiego

3. Służymy spowiedzią w kościele na każdej Mszy św.
Od tego tygodnia tj. od 14 czerwca, również służymy w kancelarii parafialnej w poniedziałki i czwartki od 16:00 do 18:00 oraz w piątki od 10:00 do 12:30. Pogrzeby oraz wezwania do chorych w ciężkim stanie, nadal na telefon dyżurny lub kto ma bliżej, bezpośrednio o każdej porze.

4. Dnia 16 czerwca o godz. 18:30 zostanie odprawiona Msza Św. w int. Koła Radia Maryja, TV Trwam, sympatyków i ofiarodawców.

5. W tym roku odbędzie się Kurs nadzwyczajnych szafarzy Komunii. Można się już zgłaszać na kurs przygotowawczy do pełnienia zadania nadzwyczajnego szafarza Komunii świętej. Kurs rozpocznie się 9 października 2021 roku Mszą świętą o godzinie 9.00 w katedrze i zakończy w marcu 2022 roku Spotkania będą odbywać się w soboty dwa razy w miesiącu. Kandydat jest zobowiązany uczestniczyć we wszystkich spotkaniach. Kandydaci winni spełniać następujące wymagania: wiek: 25 – 65 lat; posiadanie przynajmniej średniego wykształcenia zawodowym, odznaczający się wzorowym życiem moralnym, zaangażowaniem w życie parafii oraz poważaniem wśród duchowieństwa i wiernych.

6. Zapraszamy na wyjazd wakacyjny młodzież i dzieci. W terminie od 20 lipca do 5 sierpnia lub od 6 do 22 sierpnia. Koszt około 1150 zł z transportem, jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
Oaza Dzieci Bożych dla osób po 3,4,5 klasie SP, którą prowadzi ks. Radosław.
Oaza Nowej Drogi dla osób po 6,7,8 klasie SP.
Oaza Nowego Życia dla osób po 1 klasie szkoły ponadpodstawowej.
Więcej szczegółów u ks. Radosława

7. Zapraszamy też na Spotkanie Młodych Archidiecezji: Biały Kościół – Nowolesie – Henryków 19.06.2021r. Młodzi pod opieką pokonują zaproponowaną opiekunów diecezjalnych trasę między Białym Kościołem a Henrykowem. Zatrzymują się na odpoczynek, integrację i duchowe przygotowanie do dalszej trasy w Nowolesiu przy “Bramie – Rybie”. Zapisy na stronie Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży.

8. Równie gorąco zapraszamy młodych na studia w Papieskim Wydziale Teologicznym. Trwa proces rekrutacji na kierunki: Teologia, Pedagogika, Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna; także szeroki wybór studiów podyplomowych oraz studia doktoranckie. Szczegóły na stronie internetowej PWT (www.pwt.wroc.pl)

9. Wydawnictwo i Księgarnia Archidiecezjalna wydała modlitwenik Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Są to modlitwy przez Niego ułożone. Ponadto wydano także indeks kandydatów do bierzmowania z rozważaniami opartymi o „Społeczną Krucjatę Miłości”. Obie książki są już do nabycia.

10. Zachęcamy do codziennej medytacji „Lectio divina”.
STRONA BEZPOŚREDNIA: ON JEST
Teksty: