12 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywamy 12 niedzielę w ciągu roku. Przez cały czerwiec, również dziś nabożeństwo czerwcowe o godz. 18:00.

W myśl nowego rozporządzenia w kościele może być zajętych połowa miejsc (nie wlicza się w to osób zaszczepionych).

2. W miniony poniedziałek wielu księży wikariuszy otrzymało w Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej dekrety zmiany parafii. Wśród nich po 5 latach odchodzi od nas do Katedry Wrocławskiej ks. mgr Piotr Marcinów. Zmiana nastąpi 1 września br. Do nas przybędzie od 1 września br. ks. mgr inż. Dariusz Zyśk. Dziękujemy Księdzu Piotrowi z całego serca za wszystkie trudy duszpasterskie w naszej parafii, a szczególnie za pracę wśród dzieci I-Komunijnych. Nowemu zaś współpracownikowi równie gorąco życzymy pełnej łaski posługi wśród naszych parafian.

– w poniedziałek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi
– w czwartek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, głównego Patrona Archidiecezji Wrocławskiej

4. W kancelarii parafialnej służymy Parafianom w poniedziałki i czwartki od 16:00 do 18:00 oraz w piątki od 10:00 do 12:30.

5. W środę, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania, a tym których Pan odwołał już do wieczności wypraszajmy niebo.

6. W czwartek w Uroczystość Narodzenia św. Jana przypada 59 rocznica święceń kapłańskich Ks. Abpa Mariana Gołębiewskiego. Również obchody rocznicy ingeresu Metropolity abpa Józefa Kupnego, zostaną w tym roku połączone z obchodami święta patronalnego Katedry i odbędą się w dniu 24 czerwca o godz. 18.30. W czasie Mszy św. nastąpi promocja nowych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. Prosimy o modlitwę za naszych arcypasterzy.
Zachęcamy naszych Parafian do zgłaszania się na jesienny kurs przygotowawczy do tej szlachetnej posługi.

7. W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy o godz. 18:30 na Mszę Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku, za pracę wychowawczą naszych nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły, za rzetelną pracę dzieci i młodzieży, uwieńczoną dobrymi wynikami.

8. Przypominamy rodzicom i opiekunom prawnym dzieci i młodzieży rozpoczynającym we wrześniu naukę w klasach pierwszych wszystkich typów szkół, że deklaracje woli uczęszczania na lekcje religii należy złożyć przed rozpoczęciem roku szkolnego a nie po wakacjach. Najlepiej zatem uczynić to wraz ze składaną dokumentacją rekrutacyjną do szkoły lub jeszcze przed wakacjami, by dyrektorzy szkół mogli uwzględnić te lekcje w planach zajęć.

9. Zapraszamy na wyjazd wakacyjny młodzież i dzieci. W terminie od 20 lipca do 5 sierpnia lub od 6 do 22 sierpnia. Koszt około 1150 zł z transportem, jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Więcej szczegółów u ks. Radosława

10. Ukazał się w języku polskim ZNOWELIZOWANY tekst LITANII do ŚW. JÓZEFA– nowe wezwania: Opiekunie Odkupiciela, Sługo Chrystusa, Sługo zbawienia, Podporo w trudnościach, Patronie wygnańców, Patronie cierpiących, Patronie ubogich. Tekst całej Litanii do św. Józefa jest zamieszczony w gablocie Kościoła i na stronie internetowej parafii.

11. Kuria Wrocławska zezwoliła na zbieranie poza kościołem podpisów pod Obywatelską Inicjatywą Ustawodawczą „Stop aborcji”. W tej chwili prawo nie chroni życia prenatalnego w takim samym stopniu i w taki sam sposób, jak chronione jest życie wszystkich innych ludzi. Okazja do złożenia swego podpisu będzie w przyszłą niedzielę.

12. Już dzisiaj prosimy, aby w święto apostołów Piotra i Pawła – 29 czerwca pamiętać w modlitwie o Ojcu Świętym Papieżu Franciszku. Wypraszajmy dla Papieża Franciszka darów potrzebnych do pełnienia posługi Piotrowej.

13. Zachęcamy do codziennej medytacji „Lectio divina”.
STRONA BEZPOŚREDNIA: ON JEST
Teksty: