14 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś 14 Niedziela Zwykła. Czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębiania relacji z Bogiem przez modlitwę, lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzieli i spotkania na Eucharystii. Zadbajmy, zwłaszcza w tym czasie, by spotkanie z Jezusem było zawsze spotkaniem godnym Jego miłości. Przypominamy, że do każdej świątyni przychodzimy godnie ubrani.

Dzisiaj o godz. 17:30 zmiana tajemnic Żywego Różańca
i nabożeństwo o godz. 18:00.

– we wtorek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

– w czwartek – wspomnienie św. Jana z Dukli

1. Codziennie o godz. 18:20 litania do Krwi Chrystusa.
  2. We wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitwą obejmijmy chorych, cierpiących, seniorów i wszystkich opiekunów.
  3. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i czwartki od 16:00 do 18:00 oraz w piątki od 10:00 do 12:30. Pogrzeby i wezwania do umierających w każdym czasie na telefon parafialny 579257491.

Zgodnie z naszą tradycją spowiadamy na każdej Mszy św. Gdyby z racji urlopów, nagle kapłana nie było, prosimy podejść po Mszy św. do zakrystii.

1. Mamy już Księgę Intencji Mszalnych na Rok 2022. Można już w kancelarii zamawiać Msze św. na następny rok.
  2. Już dziś zapowiadamy od 18 do 25 lipca br. Tydzień Modlitw za Kierowców do św. Krzysztofa, zakończony poświeceniem pojazdów w niedzielę 25 lipca br. Zachęcamy do akcji zakupu pojazdów dla misjonarzy „1 grosz za kilometr”. Ofiary na ten cel można wpłacać na konto. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie kościoła.
  3. Nie zapominajmy o tych, dla których lato jest czasem pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie.
  4. Teksty „Lectio divina” umieszczone są w zakładce ogłoszenia na stronie parafialnej.