15 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przypada 15 niedziela zwykła. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu niedzieli. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, ciszy i choćby krótkiej modlitwie.
Dziś przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej – święto państwowe poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. Módlmy się za tych, którzy ponieśli śmierć, oraz o to, żeby już nigdy nie doszło do podobnej zbrodni.
Dziś i przez cały lipiec o godz. 18:30 litania do Krwi Chrystusa.
– w poniedziałek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
– we wtorek – wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta
– w czwartek – wspomnienie św. Bonawentury
– w piątek- wspomnienie NMP z Góry Karmel
3. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Nabożeństwo Fatimskie po Mszy Św. wieczornej.
4. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i czwartki od 16:00 do 18:00 oraz w piątki od 10:00 do 12:30. Pogrzeby poza kolejnością
5. W piątek po każdej Mszy św. będzie można poświęcić szkaplerz lub medalik szkaplerzny, który należy nosić na piersi jako wyraz czci do Matki Bożej i oddania się w jej opiekę.
W tym dniu Msza św. w int. Koła Przyjaciół Radia Maryja, TV Trwam, ofiarodawców i sympatyków o godz. 18.30. Po Mszy spotkanie w salce.
6. Wspólnota Najśw. Sakramentu i Niepokalanej zaprasza w sobotę 17 lipca br. o 21,00 na całonocną adorację Najśw. Sakramentu, która zakończy się w niedzielę 18 lipca przed Mszą św. o 7,30. O północy tradycyjnie Msza św. Serdecznie zapraszamy.

7. Teksty „Lectio divina” umieszczone są w zakładce ogłoszenia na stronie parafialnej. Będzie przerwa urlopowa w nowych komentarzach.
8. Otrzymaliśmy za pośrednictwem Kurii propozycję od parlamentarzystów RP z Dolnego Śląska zorganizowania w okresie wakacyjnym jednodniowej wycieczki z Wrocławia do Warszawy dla dzieci i młodzieży. W programie m.in. zwiedzanie Sejmu i Senatu, obiad, modlitwa przy grobie bł. księdza Jerzego Popiełuszki.
Propozycja zakłada bowiem bezpłatne przekazanie miejsc dla 50 dzieci + 5 opiekunów. Parlamentarzyści pokrywają wszelkie koszty wyjazdu. Zgłoszenia chętnych dzieci i opiekunów z podaniem ewentualnych terminów prosimy kierować do księdza proboszcza po Mszy św. lub w czasie kancelarii.
9. Prosimy serdecznie naszych wiernych w pełni sił, zarówno kobiety i mężczyzn do noszenia figury Matki Bożej Fatimskiej w czasie nabożeństw każdego 13 dnia lica, sierpnia, września i października. Najbliższe nabożeństwo po Mszy św. o 18,30 jest we wtorek, dlatego zgłoszenia prosimy zgłaszać w niedzielę i ewentualnie jeszcze w czasie kancelarii w poniedziałek od 16,00 do 18,00.