1. Dziś przypada 20 niedziela zwykła.
Jest to jednocześnie Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej.
Obrzęd błogosławienia ziół i kwiatów na zakończenie każdej Mszy Świętej.
W wiązanki można się zaopatrzyć na dziedzińcu kościoła. Zebrane pieniądze przeznaczone będą na pomoc Św. Mikołajowi.
Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu.
Nabożeństwo dziś o godz. 18:00.

– we wtorek – wspomnienie św. Jacka
– w piątek – wspomnienie św. Bernarda
– w sobotę – wspomnienie św. Piusa X

3. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i czwartki od 16:00 do 18:00 oraz w piątki od 10:00 do 12:30.

4. Jutro o godz. 18:30 Msza św. w int. Koła Przyjaciół Radia Maryja, TV Trwam, za ofiarodawców i sympatyków.

5. We wtorek 17 sierpnia br. przypada święto patronalne J.E. Ks. Biskupa Jacka Kicińskiego CMF. Zachęcamy do modlitwy w intencji biskupa pomocniczego naszej archidiecezji.

6. W kolejnym miesiącu zachęcamy do całonocnej adoracji Przenajświętszego Sakramentu, która  rozpocznie się w sobotę w dniu 21 sierpnia  o godz. 21.00 a zakończy w niedzielę w dniu 22 sierpnia  o godz. 7.30 rano. O północy zostanie odprawiona Msza św. Adorację prowadzić będzie Wspólnota Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej.

7. Również w sobotę odbędzie się IV Archidiecezjalna Pielgrzymka Czcicieli Matki Bożej i Wspólnot Żywego Różańca do Henrykowa. Plakat.

8. W następną sobotę 28 sierpnia 2021r. odbędzie się XII PIELGRZYMKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH oraz ich rodzin i opiekunów i przyjaciół również do HENRYKOWA. Plakat.

9. W tym tygodniu jest MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ UPAMIĘTNIENIA OFIAR AKTÓW PRZEMOCY ze względu na religię lub wyznanie wiary – będzie obchodzony, zgodnie z postanowieniem Zgromadzenia Ogólnego ONZ w dniu 22 sierpnia. Organizacją tego dnia w Polsce podjęło się Laboratorium Wolności Religijnej. Szczegółowy program inicjatywy jak również informacje o Fundacji (jw.) znajdują się na stronie www.laboratoriumwolnosci.pl Jednym z elementów świętowania dnia poświęconego uczczeniu pamięci ofiar ma być iluminacja budynków (również katedr i kościołów) w kolorze czerwonym, przez co – w sposób symboliczny – organizatorzy pragną zwrócić uwagę opinii publicznej na problem przemocy na tle wyznaniowym.

10. Wszystkim Parafianom i Gościom, zarówno wypoczywającym, jak i pracującym życzymy błogosławionego czasu. Prosimy o modlitwę za pracujących na roli.