1. Dziś przypada 21 niedziela zwykła.

Nabożeństwo dziś o godz. 18:00.

Dzisiaj przypada Międzynarodowy Dzień Upamiętnienia Ofiar Aktów Przemocy ze względu na religię lub wyznanie wiary, uchwalony przez ONZ na dzień 22 sierpnia. Jednym z elementów ma być iluminacja budynków (również katedr i kościołów) w kolorze czerwonym, przez co – w sposób symboliczny – organizatorzy pragną zwrócić uwagę opinii publicznej na problem przemocy na tle wyznaniowym.

– we wtorek – święto św. Bartłomieja Apostoła
– w czwartek – uroczystość NMP Częstochowskiej
– w piątek – wspomnienie św. Moniki
– w sobotę – wspomnienie św. Augustyna

3. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i czwartki od 16:00 do 18:00 oraz w piątki od 10:00 do 12:30.

4. Jutro przypada rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. 23 sierpnia został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych.

5. 28 sierpnia 2021r. odbędzie się XII Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych ich rodzin, opiekunów i przyjaciół do Henrykowa. Plakat z informacjami jest w gablocie oraz w Internecie.

6. Dyrektor Kwalifikacyjnych Podyplomowych Studiów Nauk o Rodzinie ks. dr Stanisław Paszkowski zaprasza na studia przygotowujące absolwentów do podjęcia pracy w parafialnych poradniach rodzinnych i centrach pomocy rodzinie, oraz prowadzenia zajęć Wychowania do życia w rodzinie w szkołach przez nauczycieli. Szczegóły na stronie PWT.

7. Już dzisiaj informujemy, że Pielgrzymka duchowieństwa i wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasna Górę odbędzie się 17-18 września (piątek-sobota). Natomiast Procesja z relikwiami św. Doroty i Wacława we Wrocławiu: 19 września (niedziela)

8. Wszystkim Parafianom i Gościom, na cały nowy tydzień pracy jak i jeszcze wakacyjnego odpoczynku życzymy dużo radości i nowych ciekawych doświadczeń.