1. Dziś przypada 22 niedziela zwykła.

Nabożeństwo o godz. 18:00. Msze św. w porządku normalnym.

Jak już informowaliśmy na początku wakacji, odchodzi od nas z dniem 1 września br. do parafii katedralnej po pięciu latach posługi u nas, Ks. Mgr Piotr Marcinów. Jesteśmy wdzięczni za pracę katechetyczną z dziećmi w szkole, za przygotowywanie pięknych uroczystości I-Komunijnych, za koordynowanie pracy katechetów, piękne dekoracje, bardzo piękne kazania, zwłaszcza do dzieci oraz wspomaganie swoim długim doświadczeniem księdza proboszcza, młodszego stażem współpracownika i księży praktykantów. Były chwile groźne, gdy lał się wodospad wody z pękniętej rury na najwyższym piętrze, ale też radosne uroczystości, w których ksiądz Piotr aktywnie z nami uczestniczył. ZA WSZYSTKO BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

– w piątek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego

3. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i czwartki od 16:00 do 18:00 oraz w piątki od 10:00 do 12:30.

Z przykrością informujemy, że coraz częściej pojawiają się próby uzyskania funkcji ojca chrzestnego czy matki chrzestnej,  przez osoby, które wybrały styl życia niezgodny z nauką Ewangelii i Kościoła. Dlatego OD WRZEŚNIA WPISUJEMY DO KSIĘGI CHRZTÓW, DOPIERO GDY RODZICE DOSTARCZĄ WSZYSTKIE DOKUMENTY. Wcześniej można wybrać w Księdze Intencji Mszalnych – termin Chrztu św. swojego dziecka.

4. W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny.

5. 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek o 18:30 Msza św. Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Po Mszy zmiana tajemnic Różańca do Krwi Chrystusa i spotkanie. W sobotę Msza św. w int. Żywego Różańca w Parafii o godz. 8:00. Po tej Mszy adoracja, którą zakończy Eucharystia o godz. 15:00.

7. Pielgrzymka duchowieństwa i wiernych Arch. Wrocławskiej na Jasna Górę: 17-18 września (piątek-sobota). Z pielgrzymką autokarową pojedzie Ks. Radosław Rotman. Koszt ostateczny zależy od ilości zgłoszeń. Zapisy od tej niedzieli. Przy zapisie prosimy wpłacić 30 zł i podać nazwisko, imię i telefon kontaktowy. PLAKAT

8. Dnia 19 września (niedziela). Procesja z relikwiami św. Doroty i Wacława we Wrocławiu wyruszy z Bazyliki Garnizonowej Św. Elżbiety przy Rynku o g. 16,00, a zakończy się w kościele św. Doroty, Wacława i Stanisława. Będzie asysta wojskowa i orkiestra policyjna. Zapraszamy wszystkie wspólnoty parafialne ze sztandarami do udziału w procesji. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy. PLAKAT

9. Narodowy Spis Powszechny. Za zgodą Metropolity Wrocławskiego ogłaszamy PROŚBĘ Sekretarza Miasta Wrocławia o możliwości o organizacji punktu spisowego na terenie parafii, w którym spis przeprowadziliby pracownicy Biura i rachmistrze spisowi. Przy naszym kościele będzie to w niedzielę 19 września po każdej Mszy św. o g. 7,30; 9,00; 10,30; 12,00 i 13,30. Niestety nie będzie po południu. Dalsze szczegóły podamy w przyszłą niedzielę. Serdecznie zapraszamy.

10. Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu ZAPRASZA NA STUDIA. Trwa proces rekrutacji na kierunki: Teologia, Pedagogika, Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Szczegóły dotyczące całej oferty oraz procesu rekrutacyjnego znaleźć można na stroniewww.pwt.wroc.pl

11. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17:30 i nieszpory o godz. 18:00.