23 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przypada 23 niedziela zwykła. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na AFGANISTAN. W imieniu potrzebujących darczyńcom gorąco dziękujemy.

W pierwszą niedzielę miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17:30 i nieszpory o godz. 18:00. Msze św. w porządku normalnym.

Jak już informowaliśmy na początku wakacji, odszedł od nas z dniem 1 września br. do parafii katedralnej po pięciu latach posługi u nas, Ks. Piotr Marcinów; przybył natomiast z parafii p.w. Św. Henryka we Wrocławiu Ks. Mgr Inż. Dariusz ZYŚK. Witamy go bardzo serdecznie, ŻYCZYMY DUŻO ŁASK BOŻYCH i dobrego samopoczucia w naszej parafii, a wszystkich Parafian prosimy o modlitwę w jego intencji.

– w środę – święto Narodzenia NMP. Na końcu Mszy św. o 7,00; 8,00 i 18,30 będzie poświęcenie ziarna na zasiew i nasion. Serdecznie zapraszamy.

1. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i czwartki od 16:00 do 18:00 oraz w piątki od 10:00 do 12:30.

Z przykrością informujemy, że coraz częściej pojawiają się próby uzyskania funkcji ojca chrzestnego czy matki chrzestnej,  przez osoby, które wybrały styl życia niezgodny z nauką Ewangelii i Kościoła. Dlatego OD WRZEŚNIA WPISUJEMY DO KSIĘGI CHRZTÓW, DOPIERO GDY RODZICE DOSTARCZĄ WSZYSTKIE DOKUMENTY. Wcześniej można wybrać w Księdze Intencji Mszalnych – termin Chrztu św. swojego dziecka.

1. Nadal otaczamy opieką duszpasterską wszystkich starszych i chorych. Część chorych, do których uczęszczaliśmy w I piątki lub I soboty miesiąca zmarła. Jeśli warunki pozwolą będziemy w przyszłym miesiącu chcieli bardziej regularnie posługiwać. W związku z tym zwracamy się do krewnych i przyjaciół osób starszych i chorych o potwierdzenie przyjęcia kapłana, bądź bezpośrednio, jak i na telefon dyżurny 579257491. Serdecznie dziękujemy.
    2. Pielgrzymka duchowieństwa i wiernych Arch. Wrocławskiej na Jasna Górę: 17-18 września (piątek-sobota). Z pielgrzymką autokarową pojedzie Ks. Radosław Rotman. Koszt ostateczny zależy od ilości zgłoszeń. Zapisy od tej niedzieli. Przy zapisie prosimy wpłacić 30 zł i podać nazwisko, imię i telefon kontaktowy. Plakat ze szczegółami jest w gablocie i Internecie.
    3. Narodowy Spis Powszechny. Za zgodą Metropolity Wrocławskiego ogłaszamy PROŚBĘ Sekretarza Miasta Wrocławia o możliwości o organizacji punktu spisowego na terenie parafii, w którym spis przeprowadziliby pracownicy Biura i rachmistrze spisowi. Przy naszym kościele będzie to w niedzielę 19 września po każdej Mszy św. o g. 7.30; 9.00; 10.30; 12.00 i 13.30. Niestety nie będzie po południu. Dalsze szczegóły podamy w przyszłą niedzielę. Serdecznie zapraszamy.
    4. Również dnia 19 września (niedziela). Procesja z relikwiami św. Doroty i Wacława we Wrocławiu wyruszy z Bazyliki Garnizonowej Św. Elżbiety przy Rynku o g. 16.00, a zakończy się w kościele św. Doroty, Wacława i Stanisława. Będzie asysta wojskowa i orkiestra policyjna. Zapraszamy wszystkie wspólnoty parafialne ze sztandarami do udziału w procesji. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy. Plakat ze szczegółami jest w gablocie i Internecie.
    5. Zapraszamy na kolejną całonocną adorację Najświętszego Sakramentu w trzecią niedzielę września. Rozpocznie się w sobotę 18 września od g. 21.00, a zakończy w niedzielę 19 września o 7.30. Serdecznie na wspólne modlitwy zapraszamy.
    6. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej zaprasza dzieci w wieku od 6 do 12 lat na bezpłatne zajęcia w Klubowym Centrum Aktywności Dzieci i Młodzieży przy ul. Słowiańskiej 17 od piątku do poniedziałku od 14.00 do 18.00. Szczegółowe informacje są na plakacie.
    7. Dnia 19 czerwca br. Ojciec Święty Franciszek uznał heroiczność męczeństwa 10 Sióstr Elżbietanek, Służebnic Bożych S.M. Paschalis Jahn i IX Towarzyszek, zgadzając się tym samym na ich beatyfikację, która za zgodą Metropolity Wrocławskiego, Ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego odbędzie się w Archikatedrze Wrocławskiej, najprawdopodobniej w czerwcu 2022 roku. Będzie to pierwsza beatyfikacja w naszej archidiecezji po II wojnie światowej. Prosimy o włączenie w duchowe Przygotowanie w formie nowenny odprawianej w każdy trzeci wtorek miesiąca (począwszy od września – 21.09) w archikatedrze wrocławskiej. Rozpoczynać się będzie o godz. 18 nabożeństwem eucharystycznym, a po niej sprawowana będzie uroczysta Eucharystia. Nowennę zainauguruje nasz Metropolita, Ks. Arcybiskup Józef Kupny.
    8. W związku z licznymi pytaniami na temat daty I-Komunii św. dzieci i bierzmowania młodzieży, do końca września podamy dokładniejsze informacje na temat spotkań rodziców i samych uroczystości.
    9. Chodzić w Duchu św. na XXIII Niedzielę Zwykła (.pdf), (.docx)
    10. Dla dzieci o liturgii Słowa Bożego na XXIII Niedzielę Zwykłą (.pdf)