24 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przypada 24 niedziela zwykła. Słowo Boże głosi nasz Parafianin Ojciec Diakon Tadeusz Iwaszczyszyn z zakonu Ojców Paulinów. Serdecznie za tę posługę dziękujemy. Dziś nieszpory o godz. 18:00. Msze św. w porządku normalnym.

Po każdej Mszy św. W poprzednią niedzielę odbyła się zbiórka do puszek na AFGANISTAN. Zebrano 1742 złote i 20 groszy. W imieniu potrzebujących, wszystkim darczyńcom gorąco dziękujemy.

Od dzisiaj rozpoczyna się TYDZIEŃ WYCHOWANIA 12-18 września 2021 r. Spróbujmy więcej uwagi i modlitwy poświęcić tej ważnej sprawie.

– w poniedziałek 13 września wspomnienie Św. Jana Chryzostoma. Po Mszy św. NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE z procesją. Gorąco i serdecznie zapraszamy;
– we wtorek 14 września święto liturgiczne Podwyższenia Krzyża św.;
– w środę wspomnienie Matki Bożej Bolesnej;
– w czwartek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa;
– w piątek wspomnienie św. Roberta Bellarmina biskupa i doktora Kościoła i Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego biskupa;
– w sobotę święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski.

1. Nadal zapisujemy na Pielgrzymkę duchowieństwa i wiernych Arch. Wrocławskiej na Jasna Górę: 17-18 września (piątek-sobota). Z pielgrzymką autokarową pojedzie Ks. Radosław Rotman. Koszt ostateczny zależy od ilości zgłoszeń. Przy zapisie prosimy wpłacić 30 zł i podać nazwisko, imię i telefon kontaktowy. Plakat jest w gablocie i internecie.
  2. W kancelarii parafialnej służymy w poniedziałki i czwartki od 16:00 do 18:00 oraz w piątki od 10:00 do 12:30.

OD WRZEŚNIA WPISUJEMY DO KSIĘGI CHRZTÓW, DOPIERO GDY RODZICE DOSTARCZĄ WSZYSTKIE DOKUMENTY. Wcześniej można wybrać w Księdze Intencji Mszalnych – termin Chrztu św. swojego dziecka.

1. Nadal otaczamy opieką duszpasterską wszystkich starszych i chorych. Część chorych, do których uczęszczaliśmy w I piątki lub I soboty miesiąca zmarła. Powoli pragniemy regularnie posługiwać. W związku z tym zwracamy się do krewnych i przyjaciół osób starszych i chorych o potwierdzenie przyjęcia kapłana, bezpośrednio lub na telefon 579257491. Z góry dziękujemy.
  2. Jak co roku w kolejną rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę i wywózek Polaków na Sybir, zapraszamy 17 września o g. 11,00 na Mszę św., a po niej na APEL POD POMNIK SYBIRAKÓW.
  3. Zapraszamy do udziału w adoracji Przenajświętszego Sakramentu, która  rozpocznie się w sobotę w dniu 18 września  o godz. 21.00 a zakończy w niedzielę 19 września  o godz. 7.30 rano. O północy zostanie odprawiona Msza św. Adorację prowadzić będzie Wspólnota Najśw. Sakramentu i Niepokalanej.
  4. Również w sobotę zapraszamy na ciekawe SPOTKANIE MŁODYCH na ŚLĘŻY – 18.09.2021 r. Dokładny program jest na stronie Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży. Gorąco polecamy.
  5. W związku z licznymi pytaniami na temat daty I-Komunii św. Dzieci, zgodnie z dotychczasową tradycją datę ustalają rodzice na pierwszym zebraniu, które odbędzie się w przyszłą niedzielę 19 września br. po Mszy św. o g. 13,30. Obecność zainteresowanych rodzin obowiązkowa.
  6. Informujemy wszystkich Parafian, którzy jeszcze nie brali udziału w spisie powszechnym ludności i mieszkań, że w naszej Parafii w dniu 19 września w SALI CIUCHCI od godz. od 8.00 do 14.30 będą obecni rachmistrze spisowi. Zaproszenie jest skierowane zwłaszcza do osób, które mają problemy z elektronicznym wypełnieniem. Należy pamiętać swój numer pesel i nazwisko rodowe matki, a jeśli chcemy spisać inne osoby z gospodarstwa domowego, to również numery pesel tych osób oraz zawody i miejsce pracy osób pełnoletnich. Pamiętajmy, że udział w spisie jest obowiązkowy. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów.
  7. Również dnia 19 września (niedziela). Procesja z relikwiami św. Doroty i Wacława we Wrocławiu wyruszy z Bazyliki Garnizonowej Św. Elżbiety przy Rynku o g. 16,00, a zakończy się w kościele św. Doroty, Wacława i Stanisława. Będzie asysta wojskowa i orkiestra policyjna. Zapraszamy wspólnoty parafialne ze sztandarami do udziału w procesji. Plakat ze szczegółami jest w gablocie i internecie.
  8. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej zaprasza dzieci w wieku od 6 do 12 lat na bezpłatne zajęcia w Klubowym Centrum Aktywności Dzieci i Młodzieży przy ul. Słowiańskiej 17 od piątku do poniedziałku od 14,00 do 18,00. Szczegółowe informacje są na plakacie.
  9. Już dzisiaj zapowiadamy BADANIE NIEDZIELNYCH PRAKTYK RELIGIJNYCH (dominicantes i comunicantes) w niedziele 26 wrześniabr. Natomiast 28 września, godz. 15.00 odbędzie się MIĘDZYNARODOWA KORONKA NA ULICACH MIASTA ŚWIATA 2021 Z OBRAZEM JEZUSA PIELGRZYMUJĄCEGO DROGĄ INTERNETOWĄ Zapraszamy do modlitwy wszystkich
  10. 17 września, rozpoczyna się kolejna (XI) edycja kursu dla małżeństw ZATRZYMAJ SIĘ W BIEGU; szczególnie dla tych, którzy chcą odnowić i pogłębić życie małżeńskie, odświeżyć swoją małżeńską relację i gotowi są przeżyć nową przygodę. Kurs poprowadzą osoby ze wspólnoty Domowego Kościoła.
    W tym roku Kurs jest zorganizowany również przy współudziale m.in. o. Ksawerego Knotza OFMCap, o. Piotra Kwiatka OFMCap oraz Mieczysława Guzewicza. Więcej informacji strona zatrzymajsiewbiegu.pl
  11. Katolickie Przedszkole przy ul. Paulińskiej zaprasza dzieci w wieku 7-12 w dniach 18 i 19 września na rekolekcje ewangelizacyjne Kurs Dzieci Króla. To czas na wspaniałą przygodę, zabawę, a przede wszystkim na doświadczenie bliskości Boga i Jego obecności w życiu każdego człowieka, tego małego szczególnie! Plakat na stronie internetowej i w gablocie.
  12. Wznawiamy głębszą formę modlitwy na każdy dzień „Lectio divina”. Prosimy zaglądać na stronę internetowa parafii.
  13. Chodzić w Duchu Św. na XXIV Niedzielę Zwykła (.pdf) (.docx)
  14. Rozważania liturgi Słowa Bożego dla dzieci na XXIV Niedzielę Zwykłą (.pdf) (jednostronne)