25 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przypada 25 niedziela zwykła. Porządek Mszy św. normalny, z tym, że od godz. od 8.00 do 14.30 w „Ciuchci” można samemu dokonać Spisu Powszechnego ludności i mieszkań. Również dzisiaj po Mszy św. o g. 13,30 odbędzie się pierwsze zebranie rodziców Dzieci I-Komunijnych. Serdecznie zapraszamy.

Dziś także Procesja z relikwiami św. Doroty i Wacława we Wrocławiu wyruszy z Bazyliki Garnizonowej Św. Elżbiety przy Rynku o g. 16,00, a zakończy się w kościele św. Doroty, Wacława i Stanisława. Będzie asysta wojskowa i orkiestra policyjna. Zapraszamy wspólnoty parafialne ze sztandarami do udziału w procesji.        Nieszpory niedzielne o g. 18,00.

– w poniedziałek 20 września, wspomnienie Świetych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;
– we wtorek 21 września święto liturgiczne Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
– w czwartek wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

1. W kancelarii parafialnej służymy w poniedziałki i czwartki od 16:00 do 18:00 oraz w piątki od 10:00 do 12:30.
  2. Nadal otaczamy opieką duszpasterską wszystkich starszych i chorych. Część chorych, do których uczęszczaliśmy w I piątki lub I soboty miesiąca zmarła. Powoli pragniemy regularnie posługiwać. W związku z tym zwracamy się do krewnych i przyjaciół osób starszych i chorych o potwierdzenie przyjęcia kapłana, bezpośrednio lub na telefon 579257491. Z góry dziękujemy.
  3. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej zaprasza dzieci w wieku od 6 do 12 lat na bezpłatne zajęcia w Klubowym Centrum Aktywności Dzieci i Młodzieży przy ul. Słowiańskiej 17 od piątku do poniedziałku od 14,00 do 18,00. Szczegółowe informacje są na plakacie.
  4. W niedziele 26 września br. mamy Światowy Dzień Migranta i uchodźcy. Prosimy o modlitwę za nich, gdyż w historii nasi rodacy często byli migrantami.

Również w przyszła niedzielę odbędzie się BADANIE NIEDZIELNYCH PRAKTYK RELIGIJNYCH. Dwa dni później28 września, godz. 15.00 odbędzie się Międzynarodowa Koronka na ulicach świata 2021 z obrazem Jezusa Pielgrzymującego Drogą Internetową. http://iskra.jezuici.pl/koronka-2021/ Zapraszamy wszystkich do modlitwy.

1. Dla tych, którzy chcą odnowić i pogłębić życie małżeńskie, odświeżyć swoją małżeńską relację i gotowi są przeżyć nową przygodę proponujemy Katolicki Kurs „Zatrzymaj się w biegu”. Informacje i zapisy na stronie internetowej zatrzymajsiewbiegu.pl.
  2. W październiku pragniemy powołać Nowy Krąg Domowego Kościoła dla sakramentalnych małżeństw. Spotkania oazy rodzin odbywają się raz w miesiącu do 3 godzin i przez pierwsze dwa lata poznawania tego ruchu katolickiego, zawsze można zrezygnować. Zapisy od dzisiaj u księdza proboszcza.
  3. W miesiącu Różańca św. pragniemy podjąć nową inicjatywę ewangelizacycyjną pt. „W starym kinie”. Będą to projekcje wartościowych filmów z dyskusją. Pierwsze spotkanie w środę 6 października br. po Mszy św. o 18,30 w Sali Kaplicy na plebanii. Przy okazji ukazał się w kinach film o Bł. Stefanie Kardynale Wyszyńskim, Prymasie Tysiąclecia „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”. Zapraszamy.
  4. Wznawiamy głębszą formę modlitwy na każdy dzień „Lectio divina”. Prosimy zaglądać na stronę internetowa parafii.
  5. Zapraszamy też do wspólnej modlitwy i wielbienia Jezusa Chrystusa na kolejnym spotkaniu dla mężczyzn, które odbędzie się  24 września 2021 o 18.30 w kościele św. Piotra i Pawła, przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu. Po Eucharystii konferencję pt. „Wierzę, więc jestem” wygłosi ks. Jakub Bartczak – duszpasterz, raper, autor tekstów. Ze względu na istniejące nadal obostrzenia dotyczące ilości uczestników wymagana jest rejestracja udziału na stronie: https://mezczyzniwewroclawiu.pl/wierze-wiec-jestem/.
  6. Chodzić w Duchu Św. na XXIV Niedzielę Zwykła (.pdf) (.docx)
  7. Rozważania liturgi Słowa Bożego dla dzieci na XXIV Niedzielę Zwykłą (.pdf) (jednostronne)