26 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przypada 26 niedziela zwykła. Porządek Mszy św. normalny. Dzisiaj BADANIE NIEDZIELNYCH PRAKTYK RELIGIJNYCH (dominicantes i comunicantes). W dzisiejszą niedziele mamy Światowy Dzień Migranta i uchodźcy. Prosimy o modlitwę za nich, gdyż w historii nasi rodacy często byli migrantami.
  2. Nieszpory niedzielne o g. 18:00.
  3. W kancelarii parafialnej służymy w poniedziałki i czwartki od 16:00 do 18:00 oraz w piątki od 10:00 do 12:30.
  4. W październiku pragniemy powołać nowy Krąg Domowego Kościoła dla sakramentalnych małżeństw. Spotkania oazy rodzin odbywają się raz w miesiącu do 3 godzin i przez pierwsze dwa lata poznawania tego ruchu katolickiego, zawsze można zrezygnować. Zapisy u księdza proboszcza.
  5. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które będą odbywać się codziennie przez cały październik o godz. 17:45. Nabożeństwa dla dzieci odbywać się będą w poniedziałek, wtorek oraz piątek i sobotę. Zachęcamy rodziców wraz dziećmi do udziału w modlitwie.
  6. Również w tym miesiącu pragniemy podjąć nową inicjatywę ewangelizacycyjną pt. „W starym kinie”. Będą to projekcje wartościowych filmów z dyskusją. Pierwsze spotkanie w środę 6 października br. po Mszy św. o 18:30 w Sali Kaplicy na plebanii. Przy okazji ukazał się w kinach film o Bł. Stefanie Kardynale Wyszyńskim, Prymasie Tysiąclecia „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”. Zapraszamy.
  7. W piątek 1 października o godz. 18,30 zostanie odprawiona msza św. a stałych intencjach Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Po mszy odbędzie się w salce na plebanii zmiana Tajemnic Różańca do Krwi Chrystusa.
  8. Przed nami XXI DZIEŃ PAPIESKI, który będziemy obchodzić w niedzielę 10.10.2021 r. pod hasłem Nie lękajcie się!
  9. Informujemy o rozpoczęciu oraganizowanego przez Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralna 4 Kursu Przygotowującego do przyjęcia Sakramentu BIERZMOWANIA dla dorosłych. Rozpoczęcie kursu – 10 października 2021 r. Szczegółowe informacje pod adresem http://www.cdaw.archidiecezja.wroc.pl
  10. We wtorek o godz. 15.00 odbędzie się Międzynarodowa Koronka na ulicach świata 2021 z obrazem Jezusa Pielgrzymującego Drogą Internetową. http://iskra.jezuici.pl/koronka-2021/
  11. Dla tych, którzy chcą odnowić i pogłębić życie małżeńskie, odświeżyć swoją małżeńską relację i gotowi są przeżyć nową przygodę proponujemy Katolicki Kurs „Zatrzymaj się w biegu”. Informacje i zapisy na stronie internetowej http://zatrzymajsiewbiegu.pl/
  12. W ubiegłą niedzielę odbyło się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii świętej, na którym były rozdawane deklaracje o przystąpieniu do przygotowania w naszej parafii. Rodzice, którzy jeszcze chcieliby zapisać swoje dziecko proszeni są o kontakt z ks. Darkiem.
  13. Po każdej Mszy św. niedzielnej dzieci mogą odebrać naklejki do swoich kalendarzyków z obrazkami pokazującą fragment niedzielnej Ewangelii. Jeśli któreś dziecko chciałoby dostać taki kalendarzyk, to zapraszamy wraz z rodzicami do zakrystii.