27 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przypada 27 niedziela zwykła. „Niedziela św. Franciszka” – tak proponuje nazwę tej niedzieli, aby przez modlitwę uwrażliwić na ratowanie środowiska naturalnego człowieka. O g. 17,30 zmiana tajemnic Różańca św. i o 17,45 Różaniec
  2. W kancelarii parafialnej służymy w poniedziałki i czwartki od 16:00 do 18:00 oraz w piątki od 10:00 do 12:30.
  3. W październiku pragniemy powołać Nowy Krąg Domowego Kościoła dla sakramentalnych małżeństw. Spotkania oazy rodzin odbywają się raz w miesiącu do 3 godzin i przez pierwsze dwa lata poznawania tego ruchu katolickiego, zawsze można zrezygnować. Zapisy u księdza proboszcza.
  4. W miesiącu Różańca św. pragniemy podjąć nową inicjatywę ewangelizacyjną pt. „W starym kinie”. Będą to projekcje wartościowych filmów z dyskusją. Pierwsze spotkanie w środę 6 października br. po Mszy św. o 18,30 w Sali Kaplicy na plebanii. Przy okazji ukazał się w kinach film o Bł. Stefanie Kardynale Wyszyńskim, Prymasie Tysiąclecia „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”. Zapraszamy.
  5. W piątek rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe o 17,45. Dzieci zapraszamy – zwłaszcza z rodzicami – szczególnie w poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę.
  6. Rodzice, którzy jeszcze chcieliby zapisać swoje dziecko do I komunii proszeni są o zgłoszenie do zakrystii. Prosimy śledzić ogłoszenia.
  7. Po każdej Mszy św. niedzielnej dzieci mogą odebrać naklejki do kalendarzyków z fragmentem ewangelii. Kalendarzyki rodzice otrzymają w zakrystii.
  8. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania – tj. młodzież od klasy VIII szkoły podstawowej – WRAZ Z RODZICAMI na pierwsze spotkanie organizacyjne w piątek 8 października 2021r. o g. 18,00 do Ciuchci.
  9. Dla osób pełnoletnich 10 października o16,00 br. przy ul. Katedralnej 4, rozpoczyna się Kurs Przygotowujący do Bierzmowania. Trzeba mieć skierowanie od proboszcza i metrykę chrztu św.
  10. 42 PIESZA PIELGRZYMKA WROCŁAWSKA do Trzebnicy, która wyruszy pod hasłem „Z Rodziną do św. Jadwigi”. Rozpoczęcie nabożeństwem w Katedrze Wrocławskiej w sobotę 16 października 2021r. o godz. 6.00. Zakończenie: Mszą Święta w Trzebnicy o godz. 16.30 przy ołtarzu polowym
  11. Prosimy się zapoznać z ciekawą inicjatywą dotyczącą Budżetu Obywatelskiego. Podobnie szczegółowe informacje z ogłoszeń znajdują się na stronie parafialnej i w gablocie. Na stronie parafialnej są też materiały do medytacji „Lectio divina” dla dzieci i dorosłych.
  12. PRZED NAMI: DZIEŃ PAPIESKI (XXI), który będziemy obchodzić w niedzielę 10.10.2021 r. pod hasłem Nie lękajcie się! Dzisiaj został przeczytany List Pasterski zachęcający nas do udziału w Fundacji Nowego Tysiąclecia, która zajmuje się pomocą zdolnym dzieciom i młodzieży z ubogich rodzin w zdobywaniu wykształcenia.
  13. Informujemy o rozpoczęciu Kursu Przygotowującego do przyjęcia Sakramentu BIERZMOWANIA dla dorosłych. Rozpoczęcie kursu – 10 października 2021 r. Zakończenie – 18 grudnia 2021 r.WSZYSTKIE SPOTKANIA ODBYWAJĄ SIĘ RAZ W TYGODNIU W NIEDZIELĘ W GODZ. 19.00 – 21.30 z wyjątkiem Niedzieli 31 listopada (nie ma spotkania) i dnia skupienia (jedna z niedziel w czasie kursu; spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00). UDZIAŁ W SPOTKANIACH JEST OBOWIĄZKOWY. Miejsce: kościół śś. Apostołów Piotra i Pawła we Wrocławiu oraz budynek Centrum Duszpasterskiego Archidiecezji Wrocławskiej, ul. Katedralna 4.

Na pierwsze spotkanie (10.10.2021, g. 18.00) należy dostarczyć dokumenty: akt chrztu, skierowanie od proboszcza na kurs, opłatę w wysokości 100 zł (udział w kosztach organizacji kursu). W trakcie trwania kursu należy dostarczyć zaświadczenie świadka bierzmowania

1. Dla tych, którzy chcą odnowić i pogłębić życie małżeńskie, odświeżyć swoją małżeńską relację i gotowi są przeżyć nową przygodę proponujemy Katolicki Kurs „Zatrzymaj się w biegu”. Informacje i zapisy na stronie internetowejpl.
  2. Rodzice dzieci przygotowujących się do I komunii świętej mogą do następnej niedzieli złożyć deklaracje o przystąpieniu ich dziecka do przygotowania w naszej parafii. Deklaracje są pobrania w naszej zakrystii w niedzielę i w tygodniu. Jednocześnie przypominam o kolejnym spotkaniu formacyjnym rodziców pierwszokomunijnych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:30.
  3. Nabożeństwa różańcowe, odbywają się codziennie przez cały październik o godz. 17:45. Nabożeństwa dla dzieci odbywać się będą w poniedziałek, wtorek oraz piątek i sobotę. Zachęcamy rodziców wraz dziećmi do udziału w modlitwie.
  4. Po każdej Mszy św. niedzielnej dzieci mogą odebrać naklejki do swoich kalendarzyków z obrazkami pokazującą fragment niedzielnej Ewangelii. Jeśli któreś dziecko chciałoby dostać taki kalendarzyk, to zapraszamy wraz z rodzicami do zakrystii.
  5. Zachęcamy do głosowania już tylko do 11 października we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim na inicjatywy związane z naszym Nadodrzem, czyli na Projekt nr 7 („Równe chodniki na Nadodrzu” -wartość projektu 2mln zł) i Projekt nr 81 („Psi Wybieg w Parku Staszica” – wartość 500 tys. zł). Głosujemy w Internecie. Głosować mogą również dzieci! Link do głosowania
  6. Na naszej stronie ukazują się materiały do medytacji metodą „Lectio divina” dla dzieci (.pdf , jednostronne.pdf) i dorosłych (.docx , .pdf)