28 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przypada 28 niedziela zwykła. XXI Niedziela Papieska pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na stypendystów Fundacji i o 17:45 Różaniec.
      2. W kancelarii parafialnej służymy w poniedziałki i czwartki od 16:00 do 18:00 oraz w piątki od 10:00 do 12:30.
      3. W środę 13 października po Mszy św. NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE z Różańcem. Dlatego przed Mszą św. tylko Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18:10.
      4. W piątek kolejne spotkanie cyklu; „W starym kinie”: Bł. Karol Gnosi, cz. 2. Zapraszamy po Mszy św. o 18,30 do Sali przy plebanii.
      5. Nabożeństwa różańcowe o 17:45, oprócz środy. Dzieci z rodzicami zapraszamy szczególnie w poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę.
      6. Oaza Dorosłych w naszej parafii zaprasza na wykład O.Prof. Dr hab. Kazimierza Papciaka SSCC „Chrześcijanin w świecie polityki” w czwartek 14 października po Mszy św. o 18:30 w kościele. Po Mszy św. modlitwa uwielbienia.
      7. W poniedziałek 18 października mija 20 lat od nadania Szkole Podstawowej nr 74 imienia, dziś już Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Polski. Uroczystej Mszy św. o g. 11:00 przewodniczyć będzie J.E. Arcybiskup Józef KUPNY, Metropolita Wrocławski. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
      8. Rodzice, którzy jeszcze chcieliby zapisać swoje dziecko do I komunii proszeni są o zgłoszenie do zakrystii. Prosimy śledzić ogłoszenia. Po Mszy św. o godz. 10:30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii świętej.
      9. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania i ich rodziców do odebrania w zakrystii deklaracji uczestnictwa w przygotowaniu oraz informacji do zakrystii. Niezłożenie deklaracji do 17 października br. oznacza, że rodzice zrezygnowali z pójścia dziecka w tym roku do bierzmowania. Następne spotkanie tylko dla rodziców kandydatów jest 28 listopada po Mszy św. o g. 10:30
      10. Informujemy o rozpoczęciu Kursu Przygotowującego do przyjęcia Sakramentu BIERZMOWANIA dla dorosłych. Rozpoczęcie kursu – 10 października 2021 r. Zakończenie – 18 grudnia 2021 r.WSZYSTKIE SPOTKANIA ODBYWAJĄ SIĘ RAZ W TYGODNIU W NIEDZIELĘ W GODZ. 19.00 – 21.30 z wyjątkiem Niedzieli 31 listopada (nie ma spotkania) i dnia skupienia (jedna z niedziel w czasie kursu; spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00). UDZIAŁ W SPOTKANIACH JEST OBOWIĄZKOWY. Miejsce: kościół śś. Apostołów Piotra i Pawła we Wrocławiu oraz budynek Centrum Duszpasterskiego Archidiecezji Wrocławskiej, ul. Katedralna 4.Na pierwsze spotkanie (10.10.2021, g. 18.00) należy dostarczyć dokumenty: akt chrztu, skierowanie od proboszcza na kurs, opłatę w wysokości 100 zł (udział w kosztach organizacji kursu). W trakcie trwania kursu należy dostarczyć zaświadczenie świadka bierzmowania
      11. 42 PIESZA PIELGRZYMKA WROCŁAWSKA do Trzebnicy, która wyruszy pod hasłem „Z Rodziną do św. Jadwigi”. Rozpoczęcie nabożeństwem w Katedrze Wrocławskiej w sobotę 16 października 2021r. o godz. 6:00. Zakończenie: Mszą Święta w Trzebnicy o godz. 16:30 przy ołtarzu polowym. Pełny wykaz Obchodów naszej Patronki, św. Jadwigi jest na stronie parafii.
      12. W następną sobotę od 21:00 do 7:30 w niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu z Mszą św. o północy z 16-ego na 17-ego października.
      13. Zachęcamy do głosowania już tylko do 11 października we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim na inicjatywy związane z naszym Nadodrzem, czyli na Projekt nr 7 („Równe chodniki na Nadodrzu” -wartość projektu 2mln zł) i Projekt nr 81 („Psi Wybieg w Parku Staszica” – wartość 500 tys. zł). Głosujemy w Internecie. Głosować mogą również dzieci! Link do głosowania
      14. Na naszej stronie ukazują się materiały do medytacji metodą „Lectio divina” dla dzieci (.pdf) i dorosłych (.pdf, .docx)