1. Dziś przypada 30 niedziela zwykła. O godz. 17,45 Różaniec.

WYPOMINKI. Kartki wypominkowe są wyłożone z tyłu Kościoła. Prosimy podać adres ofiarodawców, gdyż modlić się będziemy według ulic. Dokładny porządek modlitw za zmarłych podamy 1 listopada br. Bardzo prosimy NAZWISKA pisać drukowanymi literami, przy trudniejszych rzadkich imionach również. Osobno mężczyzn i kobiety. WYPOMINKI prosimy składać do skrzynki specjalnie przygotowanej. Jak zapowiadaliśmy składka niedzielna jest przeznaczona na MISJE.

1. Obecna niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele z hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”. Tego dnia inaugurowany jest jednocześnie tydzień aktywności misyjnej. Zapraszamy do udziału.
  2. W kancelarii parafialnej służymy w poniedziałki i czwartki od 16:00 do 18:00 oraz w piątki od 10:00 do 12:30.
  3. Wyświetlanie filmów religijnych „W starym kinie” na prośbę parafian będzie o wcześniejszej porze. Po raz ostatni w tym tygodniu po Mszy św. 0 18,30; zamiast środę, będzie w czwartek 28 października w sali obok kancelarii – Bł. Karol Gnosi, cz. 4.
  4. Nabożeństwa różańcowe o 17,45. Dzieci zapraszamy z rodzicami szczególnie w poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę.
  5. Po każdej Mszy św. niedzielnej dzieci mogą odebrać naklejki do kalendarzyków z fragmentem ewangelii. Kalendarzyki rodzice otrzymają w zakrystii. Dzieci przygotowujące się do I komunii są zapraszane wraz z rodzicami do Sali koło Ciuchci po Mszy św. o 10:30, 31 października na zebranie miar potrzebnych do uszycia strojów komunijnych.
  6. W tym tygodniu mija ostateczny przedłużony czas składania przez rodziców kandydatów do bierzmowania deklaracji w zakrystii . Następne spotkanie tylko dla rodziców kandydatów jest 28 listopada po Mszy św. o g. 10,30.
  7. Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej od 2 klasy szkoły podstawowej. Zapisy u księży.
  8. Dnia 22 października, w 43 rocznicę inauguracji pontyfikatu św. Jana Pawła II dziękowaliśmy z racji Jego wspomnienia za wszystko co dla na uczynił. Dziś dziękujemy za ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia, stypendia dla zdolnej a ubogiej młodzieży. Zebrano 1650zł i 18 groszy. Niech dobry Bóg Dobroczyńcom wynagrodzi.
  9. KOMUNIKATY KURII w skrócie:

– Uroczysta INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu – wtorek 26.10.2021 r. – katedra, godz. 9.00 – Msza św. pod przewodnictwem J.E. Ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego.
– Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców zaprasza na spotkanie z  Grażyną Orłowską – Sondej, redaktor TV Polonia, Prezes Fundacji Studio Wschód pt. „Ratujemy polskie mogiły na Kresach” w środę, 27 października 2021 r. o godz. 18.00, w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej – ul. Katedralna 4, na Ostrowie Tumskim.
– 38 Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę w dniach 6-7 listopada 2021 r. Szczegóły na stronie archidiecezji.
– XII Ogólnopolska Pielgrzymka Muzyków Kościelnych na Jasną Górę, 13 listopada 2021. Szczegóły na stronie archidiecezji.

1. Prowadzimy mało widoczne, ale kosztowne prace remontowo-konserwacyjne, naprawa dwóch piecy grzewczych, instalacji elektrycznej, w tym oświetlenia ołtarza itp. konieczne prace gospodarskie. Za składane ofiary na remonty w kancelarii i na konto parafialne serdecznie dziękujemy.
  2. Szczegółowe informacje z ogłoszeń znajdują się na stronie parafialnej i w gablocie. Na stronie parafialnej są też materiały do medytacji „Lectio divina” dla dzieci (.pdfjednostronne) i dorosłych (.pdf, .docx)