31 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przypada 31 niedziela zwykła. Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła. O godz. 17:45 Różaniec.

WYPOMINKI. Kartki wypominkowe są wyłożone z tyłu Kościoła. Prosimy podać adres ofiarodawców, gdyż modlić się będziemy według ulic. Dokładny porządek modlitw za zmarłych podamy 1 listopada br. Bardzo prosimy NAZWISKA pisać drukowanymi literami, przy trudniejszych rzadkich imionach również. Osobno mężczyzn i kobiety. WYPOMINKI prosimy składać do skrzynki specjalnie przygotowanej.

ODPUSTY. Od południa 1 listopada br. do północy 2 listopada (Dzień Zaduszny) do 24:00 można zyskać jeden raz Odpust Zupełny za zmarłych. Warunki: stan łaski uświęcającej, Komunia św., nawiedzenie Kościoła; modlitwy Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolna za Ojca św. oraz wykluczenie przywiązania do każdego grzechu ciężkiego.

Ponadto można zyskać odpust za zmarłych w czyśćcu przez nawiedzenie cmentarza i modlitwę; w stanie łaski zupełny, w innym wypadku cząstkowy. Z racji pandemii przedłużono czas zdobywania tego odpustu do końca listopada.

1. W Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada br. porządek Mszy św. będzie jak w każdą niedzielę. Modlitwy wspominkowe o 17:45 rozpoczną się od modlitw za zmarłych biskupów, kapłanów, siostry zakonne oraz wszystkie osoby konsekrowane i powołanych do służby w kościele.

NIE MA MSZY ŚW. po południu NA CMENTARZU OSOBOWICKIM I PROCESJI z racji trwającego czasu epidemii.

1. Od 2 listopada czyli od Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych rozpoczną się o 17:45 WYPOMINKI ZMARŁYCH WEDŁUG ULIC.
  2. SYNOD. Zgodnie z decyzją Ojca św. o synodzie powszechnym w diecezjach, musimy powołać Radę Parafialną (Duszpasterską), której przedstawiciele wezmą udział w pracach synodalnych archidiecezji wrocławskiej. Przez najbliższe dwie niedziele każdy może się zgłosić podając na kartce lub e-mailem Imię i nazwisko, adres i telefon kontaktowy. Z uwagi na ograniczoną ilość członków w stosunku do wielkości parafii, kolegium kapłańskie dokona wyboru. Ponieważ za każdą posługą braciom idzie łaska Boża, serdecznie zapraszamy
  3. Kolejny numer pisma „Nowe Życie” poświęcony jest właśnie parafii. Można w nim przeczytać wywiady, które poruszają problem codzienności wiary w parafiach i  duszpasterskiej odnowy parafii oraz można dowiedzieć się o biblijnej i śląskiej historii parafii. Zapraszamy do lektury.
  4. W piątek 5 listopada o godz. 18:30 zostanie odprawiona Msza św. w stałych intencjach Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Po mszy św. odbędzie zmiana Tajemnic Różańca do Krwi Chrystusa.
  5. Wyświetlanie filmów religijnych „W starym kinie” na prośbę parafian będzie o wcześniejszej porze. Następne spotkanie w przyszłą niedzielę 7 listopada o 16:45 na plebanii przed wypominkami. Gorąco zapraszamy.
  6. Po każdej Mszy św. niedzielnej dzieci mogą odebrać naklejki do kalendarzyków z fragmentem ewangelii. W te niedzielę dzieci przygotowujące się do I komunii są zapraszane wraz z rodzicami do Sali koło Ciuchci po Mszy św. o 10:30 na zebranie miar potrzebnych do uszycia strojów komunijnych.
  7. W tą niedzielę mija ostateczny termin składania przez rodziców kandydatów do bierzmowania deklaracji w zakrystii .

Następne spotkanie tylko dla rodziców kandydatów jest 28 listopada po Mszy św. o g. 10:30.

1. Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej od 2 klasy szkoły podstawowej. Zapisy u księży.
  2. Druga niedziela listopada jest w Kościele w Polsce Dniem Solidarności Z Kościołem PRZEŚLADOWANYM – teraz w Libanie. W bieżącym roku przypada on 14 listopada i już dziś prosimy o modlitwy i pomoc materialną do puszek.
  3. Prowadzimy mało widoczne, ale kosztowne prace remontowo-konserwacyjne, naprawa dwóch piecy grzewczych, instalacji elektrycznej, w tym oświetlenia ołtarza itp. konieczne prace gospodarskie. Za składane ofiary na remonty w kancelarii i na konto parafialne serdecznie dziękujemy.
  4. Szczegółowe informacje z ogłoszeń znajdują się na stronie parafialnej i w gablocie. Na stronie parafialnej są też materiały do medytacji „Lectio divina” dla dzieci (.pdf, jednostronne)i dorosłych (.docx.pdf).