32 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przypada 32 niedziela zwykła. O g. 16:45 w salce obok kancelarii Cykl „W starym kinie”. Prymas cz. I, uwięzienie Prymasa. O g. 17:30 zmiana tajemnic Różańca św. O godz. 17:45 WYPOMINKI. Zakończenie wspólnych modlitw za zmarłych jutro.

PRZYPOMINAMY, że można zyskać odpust za zmarłych w czyśćcu przez nawiedzenie cmentarza i modlitwę; w stanie łaski zupełny, w innym wypadku cząstkowy. Z racji pandemii przedłużono czas zdobywania tego odpustu do końca listopada.

Ojciec św. rozszerzył też przywileje uzyskania odpustów dla zmarłych przez osoby nie mogące odwiedzić cmentarza. Wystarczy, że „odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład jutrznię i nieszpory z oficjum Liturgii godzin za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu), albo jeśli podejmą medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych, lub też jeśli wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.

1. SYNOD. Zgodnie z decyzją Ojca św. o synodzie powszechnym w diecezjach, musimy powołać Radę Parafialną (Duszpasterską), której przedstawiciele wezmą udział w pracach synodalnych archidiecezji wrocławskiej. Przez najbliższe dwie niedziele każdy może się zgłosić podając na kartce lub e-mailem Imię i nazwisko, adres i telefon kontaktowy. Z uwagi na ograniczoną ilość członków w stosunku do wielkości parafii, kolegium kapłańskie dokona wyboru. Ponieważ za każdą posługą braciom idzie łaska Boża, serdecznie zapraszamy. Dziękujemy tym, którzy się już zgłosili.

ZJAZD PRZEDSTAWICIELI RAD PARAFIALNYCH odbędzie się w ostatnią sobotę listopada: 27.11.br. we Wrocławiu.

1. W Biurze parafialnym służymy poniedziałki i czwartki od 16:00 do 18:00 i w piątek od 10:00 do 12:30 oprócz dni świątecznych. Pogrzeby można umówić przez telefon parafialny 579 257 491. Jest na Winiecie parafialnej ogłoszeń.
  2. W czwartek kolejna rocznica narodowa Odzyskania Niepodległości. Msze św. o g. 7:00; 8:00 i 18:30. Szczególnie uroczyście będziemy się modlić w Intencji Ojczyzny na Mszy św. o g. 18:30. Prosimy o wywieszenie flag narodowych i religijnych.
  3. Młodych zapraszamy na 11. Listopada br. do udziału w „Wieczernicy Patriotycznej”, o g. 19:30 w Kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła na Ostrowie Tumskim („Pod 4”). Wspólny śpiew, wiersze patriotycznych, recytowane przez młodzież Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Ks. Kamil Kasztelan, Asystent Diecezjalny KSM zaprasza też chętnych młodych na Rekolekcje w Zakopanym w terminie od 7 do 11. Lutego 2022 roku (drugi tydzień ferii zimowych). Koszt 580zł. Młodych z KSM można tez słuchać na antenie Radia „Rodzina” w każdy drugi poniedziałek miesiąca o godz. 20:00.
  4. Fundacja Obserwatorium Społeczne, wraz z Katolickim Stowarzyszeniem Civitas Christiana zaprasza dyskusję do Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego pod tytułem Tożsamość Wrocławia. Jaka była? Jaka jest? Jaka będzie?Jutro 8 XI 2021 r., o godzinie 17.00. Wstęp na spotkanie jest wolny
  5. WYDZIAŁ DUSZPASTERSTWA RODZIN informuje: W każdy drugi wtorek miesiąca, począwszy od 9 listopada 2021 r., u oo. Franciszkanów w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Patronki i Opiekunki Rodzin (Wrocław ul. Krucza 58) będą sprawowane Msze św. o godz. 18:00 w intencji rodziców i ich rodzin po stracie dziecka. Modlitwie będzie przewodniczył o. bp Jacek Kiciński.
  6. Już teraz Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza 21.11.2021 na Ostrów Tumski do wspólnego przeżywania Światowego Dnia Młodzieży, którego kulminacyjnym punktem będzie o godz. 15:00 Eucharystia pod przewodnictwem J.E. Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego w Katedrze Wrocławskiej
  7. Natomiast przyszła niedziela jest w Kościele w Polsce Dniem Solidarności z Kościołem PRZEŚLADOWANYM w Libanie. Już dziś prosimy o modlitwy i pomoc materialną do puszek.
  8. W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii świętej po Mszy św. o godz. 10:30 na spotkanie i katechezę.
  9. W związku z rosnącą liczbą zdarzeń dotyczących oszustw na szkodę osób w wieku senioralnym, zwłaszcza w centrum Wrocławia, o czym policja informuje za pośrednictwem Kurii, prosimy o wzajemną troskę rodzinną sąsiedzką i przyjacielską.
  10. Na stronie parafialnej są też materiały do medytacji „Lectio divina” dla dzieci (.pdfjednostronne) i dorosłych (.docx, .pdf).