34 Niedziela Zwykła – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dziś przypada 34 niedziela zwykła – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Nieszpory o g. 18,00. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej ks. Władysława BISZKO, dyrektora domu rekolekcyjnego archidiecezji lwowskiej we Lwowie.

Dziś o 15,00 w Katedrze Spotkanie Młodych w ramach Światowych Dni Młodzieży w Diecezjach.
Również po Mszy św. w odpowiedzi na APEL Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego ws. migrantów – zbiórka do puszek na pomoc migrantom.
Takze dzisiaj za odmówienie modlitwy z książeczki modlitwy „O Jezu najslodszy, Odkupicielu…(Akt oddania Najśw. Sercu PJ), można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
Od przyszłej niedzieli tj. I Niedzieli Adwentu będzie można w zakrystii nabyć pobłogosławione Opłatki na Stół Wigilijny.

1. SYNOD. Dziękujemy tym, którzy przyjęli zaproszenie do pracy w nowej Radzie Parafialnej. Po spotkaniu diecezjalnym w sobotę przedstawiciela naszej parafii, w przyszłym tygodniu planujemy pierwsze posiedzenie w piątek 26 listopada o 19,15 na plebanii. Serdecznie zapraszamy.
  2. W Biurze parafialnym służymy poniedziałki i czwartki od 16,00 do 18,00 i w piątek od 10,00 do 12,30 oprócz dni świątecznych. Pogrzeby można umówić przez telefon parafialny 579 257 491. Jest na Winiecie parafialnej ogłoszeń. Przypominamy, że do załatwienia chrztu św. potrzeba aktu urodzenia dziecka, związku małżeńskiego i zezwolenie proboszcza zamieszkania przynajmniej jednego kandydata na chrzestnego. Nie wystarczy świadectwo bierzmowania.
  3. W zakrystii można nabyć świece wigilijne małe i duże na stół wigilijny. Serdecznie zapraszamy.
  4. Zapraszamy na nabożeństwo czuwania adwentowego w sobotę o 17:45, które potrwa aż do Mszy św. wieczornej.
  5. Przed nami REKOLEKCJE ADWENTOWE od Niedzieli 12 grudnia do środy 15 grudnia br., które poprowadzi Profesor Nauk Biblijnych Ks. Dr. hab. Rajmund PIETKIEWICZ, prorektor ds. nauki Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Prosimy o rezerwację czasu. Program szczegółowy w Adwencie
  6. Dziś o godz. 17.00, zapraszamy na spotkanie autorskie z Witoldem Gadowskim, prasowym (m.in. Tygodnika „Niedziela”) dziennikarzem śledczym, i telewizyjnym, autorem książek: „Wieża komunistów”, „Smak wojny”, „Tragarze śmierci”. Witold Gadowski rodem z Zakopanego – korespondent wojenny, reporter śledczy. Wybitny dziennikarz wyróżniony m.in .: Grand Press 2004 za materiały o mafii paliwowej, laureat nagrody Watergate przyznawanejprzez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich za reportaż Gra o PZU, zdobywca Grand Prix na III  Przeglądzie Telewizyjnych Reportaży
    Śledczych i interwencyjnych „Ukryta Kamera”, laureat nagrody Dziennikarzy Małopolski za dziennikarstwo śledcze.
    Spotkanie odbędzie się w sali kinowej sala 101 NOT ul Piłsudskiego 74, 50-020 Wrocław. W programie m. in. projekcja filmu „Święci z
    Doliny Niniwy”, możliwość zakupu książek. Koszt wejścia: 20 zł/os. Bilety do nabycia w Biurze Podróży Panorama, ul. Piłsudskigo 38 we Wrocławiu
    Katolickie Radio Rodzina organizuje 26 listopada o 19.00 spotkanie z Magdaleną Wolińską-Riedi, korespondentką TVP Rzymu oraz autorką książek pt. „Kobieta w Watykanie”, „Zdarzyło się w Watykanie” i „Z Watykanu w świat”. Będzie miało ono formę swobodnej rozmowy uczestników z naszym gościem i jest otwarte dla wszystkich chętnych. Po krótkim przedłożeniu, uczestnicy będą mogli zadawać pytania dotyczące zarówno treści zawartej w książkach, jak i pracy pani Wolińskiej – Riedi w Watykanie, w czasie pontyfikatu trzech papieży. Prosimy o poinformowanie i zaproszenie osób zainteresowanych spotkaniem.
  7. Zapraszamy na Konferencję Pedagogiczną. pt.: Nauczyciel wobec wyzwań współczesności. Inspiracje Bł. Natalii Tułasiewicz (1906-1945), która odbędzie się we wtorek 23 listopada 2021 r. w Auli PWT we Wrocławiu (pl. Katedralny 1a). Szczegółowy plan jest na stronie Papieskiego Wydziału Teologicznego www.pwt.wroc.pl
  8. Gorąco polecamy też Konferencję w 25 Rocznicę śmierci Sługi Bożego ks. Aleksandra Zienkiewicza.  Wrocław – Katedra – Aula PWT. 27 – 28 listopada 2021 roku. MIŁOŚCI  TRZEBA SIĘ UCZYĆ
  9. Szczegółowe informacje z ogłoszeń, w tym Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski znajdują się na stronie parafialnej i w gablocie. Na stronie parafialnej są materiały do medytacji „Lectio divina” dla dzieci (.pdf, jednostronne) i dorosłych (.docx.pdf).