I NIEDZIELA ADWENTU – 28 listopada 2021r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Dzieli się na dwie części: do 17 grudnia przygotowuje na drugie przyjście Zbawiciela; od 17 grudnia przygotowuje do Świąt Narodzenia Pańskiego. Od tej niedzieli rozpoczyna się nowy rok duszpasterski z trzyletniego cyklu Eucharystia daje życie. Program duszpasterski koncentruje się wokół hasła: Posłani w pokoju Chrystusa.
    Dziś nieszpory o godz. 18:00.
    Można już zaopatrzyć się w pobłogosławione opłatki wigilijne i świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”: małe-7 zł; duże-14 zł.
  2. Również dzisiaj po Mszy św. o 10,30 spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania w kościele.
  3. Od poniedziałku do piątku, Roraty, o godz. 18:30. Dzieci prosimy, aby zabrały ze sobą lampiony. Będą tradycyjne pomoce i naklejki.
  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek wieczorna Msza Św. w intencjach Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Po Mszy zmiana tajemnic różańca do Krwi Chrystusa. W sobotę Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8:00 w int. Żywego Różańca w parafii.
  5. W sobotę, 4 grudnia, w liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, obchodzimy Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych.
  6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 17:30 i nieszpory o godz. 18:00.
  7. W kancelarii parafialnej służymy w poniedziałki i czwartki od 16,00 do 18,00 oraz piątki od 10,00 do 12,30.
  8. II Niedziela Adwentu 5 grudnia br. – jest to dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie oraz zbiórka misyjna na dzieło Ad gentes po każdej Mszy św. Aktualnie kościołowi za wschodnią granicą służy 198 kapłanów diecezjalnych, 387 kapłanów zakonnych, 320 sióstr i 40 braci zakonnych z Polski oraz wolontariusze świeccy. Z góry dziękujemy. Jednocześnie informujemy, że na pomoc humanitarną na granicy dla potrzebujących, którą w naszej parafii zorganizowaliśmy już w ubiegłą niedzielę – zebraliśmy 1036,85 zł.
  9. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami do medytacji „Lectio divina” dla dzieci (jednostronne, .pdf) i dorosłych (.docx, .pdf).
  10. W nowym numerze „Nowe Życie” można przeczytać rozważania  z cyklu Moja niedziela. Nowym autorem rozmyślań został ks. Kacper Radzki – Rektor Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Można przeczytać również o historii wizyt biskupów wrocławskich u progów apostolskich. Fotoreportaż przedstawia ruchomą szopkę bożonarodzeniową znajdującą się w Wambierzycach. Serdecznie zapraszamy do lektury
  11. Zapraszamy serdecznie na listopadowy Wieczór Tumski poświęcony Tadeuszowi Różewiczowi z okazji 100. rocznicy urodzin. Wieczór odbędzie się 28 listopada br. w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, pl. Katedralny 1. Początek Wieczoru o godz. 18:00.
    W pierwszej części Wieczoru wykład „Niepokoje Tadeusza Różewicza w galerii malarstwa” wygłosi Tatiana Hołownia, historyk sztuki, kustoszka wystawy „RAPORT OCALONEGO”.

W części muzycznej z koncertem do tekstów Tadeusza Różewicza – „DO LUDOŻERCÓW – akustycznie” wystąpi Karolina Cicha, wokalistka i akordeonistka, wraz z Zespołem – Patrycja Betley instrumenty perkusyjne, Paweł Stankiewicz gitara klasyczna i akustyczna, Piotr Domagalski kontrabas, Karolina Matuszkiewicz instrumenty smyczkowe. Różewicz, którego pokazuje Karolina Cicha to Różewicz ponowoczesny, apokaliptyczno – komiczny, Różewicz ironiczny i liryczny.

1. W imieniu Fundacji “Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań” serdecznie Państwa zapraszam do kolejnego Salonu Wzajemnego Szacunku.

Kolejna odsłona Salonu Wzajemnego Szacunku z Anną Czerewacką w roli prelegentki odbędzie się we czwartek 2 grudnia 2021 roku o godzinie 19:00. Temat spotkania będzie następujący: „Co zmienia język polski w tradycji nabożeństwa prawosławnego?”  Rozmowę poprowadzi Andrzej Michaluk.
Spotkanie odbędzie na Zoomie, po zarejestrowaniu się otrzymają Państwo możliwość uczestniczenia w wydarzeniu
                    BŁOGOSŁAWIONEGO ADWENTU 2021 !!!