III NIEDZIELA ADWENTU – 12 grudnia 2021r.

1. Dzisiaj przypada III niedziela Adwentu i dzień w którym rozpoczynamy w naszej parafii dni świętych rekolekcji. Nauki poprowadzi ks. dr Ryszard Zawadzki, kierownik Studium Języków Biblijnych i Nowożytnych na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu. Serdecznie witamy go w naszej wspólnocie. Nauki rekolekcyjne odbywać się będą zgodnie z zapowiedzianym porządkiem – na wszystkich Mszach św. w niedziele i dni powszednie do środy włącznie. Z racji epidemii, aby nie gromadzić w jednym czasie zbyt wielu ludzi, spowiedź będzie w czasie wszystkich Mszy św. Rekolekcyjnych; w tygodniu rano od 7:00 do 9:00 i na wieczornej Mszy św. BARDZO PROSIMY o noszenie maseczek i respektowanie wszystkich ostatnich zarządzeń związanych z epidemią.

Również dzisiaj po każdej Mszy św. Siostra Pia, organizatorka wigilii dla dzieci z biednych rodzin, a w okresie ferii zimowiska dla nich, przygotowała kiermasz bombek choinkowych zrobionych przez dzieci. Dobrodziejom tych dzieci z góry składamy staropolskie „Bóg zapłać”.

O godz. 18:00 NIESZPORY niedzielne.

Z powodu choroby w rodzinie, nie mógł przybyć do nas Ks. Prof. Rajmund Pietkiewicz. Odwołujemy także prelekcję S. Ingi Józków z racji Covid-19.

Można zaopatrzyć się w pobłogosławione opłatki wigilijne i świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”: zostały tylko małe w cenie 7 zł za szt.

1. Od poniedziałku do piątku Roraty o godz. 18:30. Dzieci prosimy, aby zabrały ze sobą lampiony. Przypominamy dzieciom o dobrych uczynkach, które zapisane na serduszkach z papieru, będą zdobić jedną z naszych choinek w kościele.
  2. W poniedziałek 13 grudnia odbędzie się nabożeństwo fatimskie o godz. 17:30. Gorąco zapraszamy na nie dzieci wraz ze swoimi rodzinami.
  3. W kancelarii parafialnej służymy w poniedziałki i czwartki od 16:00 do 18:00 oraz piątki od 10:00 do 12:30.
  4. Spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Nadzieja” odbywa się w każdy poniedziałek po wieczornej Mszy św.
  5. Zapraszamy do o całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu, która  rozpocznie się w sobotę w dniu 18 grudnia  o godz. 21.00, a zakończy w niedzielę w dniu 19 grudnia  o godz. 7.30 rano. O północy zostanie odprawiona msza św. adorację prowadzić będzie Wspólnota  Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej.
  6. Już dzisiaj dziś zapowiadamy zaraz po Bożym Narodzeniu wizytę duszpasterską, zwaną „kolędą” w naszej wspólnocie parafialnej. Prosimy o zgłoszenia rodzin w zakrystii lub przez formularz internetowy. Do zapisania wymagane jest podanie nazwiska i imienia, adresu i telefonu kontaktowego. Dokładne terminy oraz informacje szczegółowe podamy później. Zależą one też od ilości zgłoszeń.
  7. Na stronie parafialnej są też materiały do medytacji „Lectio divina” dla dzieci (.pdfjednostronne) i dorosłych (.pdf, .docx).