IV NIEDZIELA ADWENTU – 19 grudnia 2021r.

1. Dzisiaj przypada IV niedziela Adwentu. Porządek Mszy św. normalny. O godz. 18:00 NIESZPORY niedzielne.

Można zaopatrzyć się w pobłogosławione opłatki wigilijne i świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”: zostały tylko małe w cenie 7 zł za szt.

1. Od poniedziałku do czwartku Roraty o godz. 18:30. Dzieci prosimy, aby zabrały ze sobą lampiony. Przypominamy dzieciom o dobrych uczynkach, które zapisane na serduszkach z papieru, będą zdobić jedną z naszych choinek w kościele.
  2. W piątek 24 grudnia br. jest wigilia. W instrukcji Episkopatu Polski z 21 X 2003r. biskupi przypominają postanowienia II Polskiego Synodu Plenarnego, że dzień wigilijny w tradycji polskiej jest dniem wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W tym roku jest to piątek, w którym ci, którzy ukończyli 14 rok życia zobowiązani są do takiej wstrzemięźliwości.
  3. PASTERKI 24 GRUDNIA O 22,00 i 24,00. Porządek 25 grudnia tj. W Uroczystość Bożego Narodzenia jest jak w każdą niedzielę. Natomiast 26 grudnia br. jest Niedziela Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Można jednak przynieść do pobłogosławienia owies, zwyczajowo z dnia 26 grudnia ku czci św. Szczepana męczennika.
  4. W kancelarii parafialnej służymy w poniedziałki i czwartki od 16:00 do 18:00. Serdecznie zapraszamy.
  5. Spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Nadzieja” odbywa się w każdy poniedziałek po wieczornej Mszy św.
  6. Zapowiadaliśmy zaraz po Bożym Narodzeniu wizytę duszpasterską, zwaną „kolędą” w naszej wspólnocie parafialnej. Do dzisiaj włącznie przyjmujemy zgłoszenia rodzin w zakrystii lub przez formularz internetowy. Do zapisania wymagane jest podanie nazwiska i imienia, adresu i telefonu kontaktowego. Dokładne terminy oraz informacje szczegółowe podamy później. Zależą one też od ilości zgłoszeń.
  7. Zapraszamy serdecznie na Kolędowy Wieczór Tumski. Wieczór odbędzie się 26 grudnia br. we Wrocławskiej Katedrze św. Jana Chrzciciela od 19,30. W pierwszej części Wieczoru, wykład „Boże Narodzenie w muzyce barokowej” wygłosi ks. Bartłomiej Kot, z Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. W części muzycznej z koncertem „KOLĘDY ŚWIATA”, wystąpi polska grupa wokalna – Spirituals Singers Band.

9.Biskupi przypominają w związku ze świętami o przestrzeganiu nowych zasad bezpieczeństwa dotyczących COVID-19. Limity nie obowiązują osób zaszczepionych, zatem warto mieć certyfikat szczepienia lub aktualne badanie na obecność przeciwciał.

1. Tutaj można znaleźć materiały do medytacji „Lectio divina” dla dzieci (.pdf, jednostronne) i dorosłych(.pdf, .docx). Zasygnalizujemy tu, że Caritas Archidiecezji Wrocławskiej informuje o uruchomieniu komercyjnych miejsc w Domu Opieki św. Józefa. Placówka znajduje się w Małkowicach i zapewnia stałą, całodobową opiekę dla osób przewlekle, somatycznie chorych. Szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie. Numer: 71 793 01 84.
  2. Ponadto ukazała się ciekawa książka pt. Raper w sutannie. Książka Raper w sutannie – ewangelizacyjna i powołaniowa propozycja dla księży, młodzieży, katechetów. Nie jest to pozycja o muzyce. To 300-stronnicowy wywiad-rzeka (przeprowadza go Maciej Rajfur, dziennikarz wrocławskiego „Gościa Niedzielnego”) poruszający różne ważne kwestie dotyczące wiary, Kościoła, młodzieży. Wydana w twardej oprawie z wysokiej jakości papierem i grafiką. Książka ma charakter powołaniowy – na podstawie historii księdza – rapera pokazuje, jak odczytywać swoje powołanie, jak mówić dzisiaj do młodzieży o Bogu i o wierze. Książka jest napisana lekko, w formie rozmowy, w sposób współczesny. Polecają książkę J.E. Ks. Arcybiskup Józef Kupny oraz Ojciec Biskup Jacek Kiciński CMF. Książkę można zamawiać przez Internet na stronie internetowej www.kskubabartczak.pl Większe ilości książek można zamawiać pisząc na e-maila na maciej.rajfur@gosc.pl (ustalenie indywidualnej ceny i odbiór książek).

BŁOGOSŁAWIONEGO ADWENTU BOŻEGO NARODZENIA  2021 !!!