BOŻE NARODZENIE 25 grudnia 2021r.

1. Czas Bożego Narodzenia przypomina nam, że na świecie jest miłość, która wszystko znosi, wszystko przetrzyma i nigdy nie ustaje. Jest na wyciągnięcie naszych rąk jako nadzieja każdego z nas i całego świata. Bóg pragnie, abyśmy przyjęli Go do serca, do swojego domu, do swojego życia. Przyjęli i zatroszczyli się o Niego. Dlatego przychodzi na świat jako Dziecię.

Wszystkim drogim parafianom, dobrodziejom, gościom życzymy, żeby miłość, radość i pokój, które przynosi Boża Dziecina, gościły w waszym życiu każdego dnia i były nadzieją na lepsze jutro. Prawdziwie błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

1. Msze Święte w uroczystość Bożego Narodzenia oraz w NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY według porządku niedzielnego. W miejsce Nieszporów o g. 18:00 wspólne kolędowanie. Serdecznie zapraszamy
  2. W drugi dzień świąt tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby Papieskiego Wydziału Teologicznego
    i Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Na zakończenie każdej Mszy św. uroczyste błogosławieństwo rodzin Można jednak przynieść do pobłogosławienia owies, zwyczajowo z dnia 26 grudnia ku czci św. Szczepana męczennika.
  3. W poniedziałek 27 grudnia, po Mszy św. pobłogosławimy wino ku czci św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Serdecznie zapraszamy.
  4. We wtorek 28 grudnia na zakończenie Mszy św. o 18,30 zastosujemy obrzęd błogosławienia małych dzieci z racji pamięci w tym dniu o dzieciach z Betlejem.
  5. W piątek 31 grudnia 2021r. Metropolita Wrocławski Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, wszystkim mieszkańcom Archidiecezji Wrocławskiej oraz przebywającym na jej terytorium udzielił dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych od charakteru pokutnego tego dnia.

Nabożeństwo pożegnania Starego Roku 2021r. o g. 17:30. Msza św. już Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

1. W sobotę 1 stycznia Roku Pańskiego 2022 jest Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Pokoju. Prządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę.
  2. W przyszłą Niedzielę 2 stycznia, 2 Po Narodzeniu Pańskim, o g. 17,30 zmiana tajemnic Różańca św. oraz o 18,00 kolejne wspólne kolędowanie. Serdecznie zapraszamy.
  3. Tutaj można znaleźć materiały do medytacji „Lectio divina” dla dzieci () i dorosłych (.docx, .pdf).
  4. W poniedziałek rozpoczynamy wizytę duszpasterską, czyli „kolędę” u osób, które zaprosiły nas do swoich domów.  Kolęda odbędzie się w dniach 27-30 grudnia oraz 3 stycznia. Zaczynamy o godzinie 16. Prosimy, żeby osoby przyjmujące kolędę miały założone maseczki. Porządek kolędy jest następujący:

Poniedziałek 27 grudnia 2021

1) ksiądz: pl. Staszica
2) ksiądz: pl. Strzelecki, ul. Kurkowa, ul. Ptasia

Wtorek 28 grudnia 2021

1) ksiądz: ul. Nobla, ul. Jagiellończyka, ul. Bolesława Chrobrego, ul. Paulińska
2) ksiądz: ul. Rydygiera, ul. św. Wincentego

Środa 29 grudnia 2021