II NIEDZIELA ZWYKŁA 16 stycznia 2022r.

1. Przeżywamy II Niedzielę Zwykłą. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.

Nieszpory niedzielne o godz. 18:00.

1. Dzisiaj spotkanie dla kandydatów do bierzmowania grupy tradycyjnej po Mszy św. o 10.30
  2. Również dzisiaj, na g. 16,00, Parafia katedralna we Wrocławiu zaprasza na koncert kolęd w wykonaniu Poznańskich Słowików. Cel koncertu jest charytatywny: na rzecz fundacji Evangelium Vitae – ochrony życia.
  3. W kancelarii parafialnej służymy w poniedziałek i czwartek od 16,00 do 18,00, a w piątek od 10,00 do 12,30. Gorąco zapraszamy.
  4. W poniedziałek 17 stycznia – Dzień Judaizmu w Kościele katolickim, który jest wielka zachętą do dialogu międzyreligijnego.

Natomiast we wtorek 18 stycznia, rozpoczyna się w całym Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Centralne Nabożeństwo Ekumeniczne, odbędzie się w ewangelickim kościele Opatrzności Bożej we Wrocławiu przy ul. Kazimierza Wielkiego 29, już w poniedziałek 17 stycznia o godz. 18.00.

1. W przyszłą niedzielę – 23 stycznia br. mamy Niedzielę Słowa Bożego. Zachęcamy do Narodowego Czytania Pisma Świętego, który będzie powiększany o księgi czytane w kolejnych latach.
  2. Co roku 2 lutego 2022 obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, mając na uwadze trudną sytuację finansową klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji, poleca zorganizować 30 stycznia 2022 r., w niedzielę przed Świętem Ofiarowania Pańskiegookolicznościową zbiórkę do puszek, po każdej Mszy Świętej, na potrzeby tych Zakonów.
  3. Od Nowego Roku znów zapisujemy osoby chętne do codziennej modlitwy w APOSTOLACIE DWUNASTKA za kapłanów i osoby życia konsekrowanego oraz o nowe powołania. Zapisy w zakrystii.
  4. Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin przetłumaczył 10 filmów z udziałem papieża Franciszka, zrealizowanych z inicjatywy Dykasterii ds. Świeckich Rodziny i Życia na Rok Rodziny Amoris laetitia. Filmy są dostępne na stronie internetowej www.kodr.pl w zakładce X Światowe Spotkanie Rodzin.
  5. Zakończyliśmy czas odwiedzin duszpasterskich w formie bezpośrednich odwiedzin w domach na zaproszenie, czyli kolędę. Dziękujemy serdecznie wszystkim za zaproszenie i wspólnotę modlitwy oraz złożone ofiary na potrzeby Kościoła.
  6. Od poniedziałku rozpoczynamy, jak w roku ubiegłym, drugą formę KOLĘDY. Msze Św. Kolędowe odbędą się o godz. 18:30 w intencji mieszkańców ulic z prośbą o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla nich w Nowy Roku. Na zakończenie Mszy św. po błogosławieństwie mieszkańców, każda rodzina otrzyma w prezencie buteleczkę z wodą święconą.

Msze św. odbędą się wg następującego porządku:

• 17 stycznia (poniedziałek) – ul. Chrobrego, ul. Kaszubska, ul. Paulińska, ul. Ptasia
  • 19 stycznia (środa) – ul. Kleczkowska, ul. Kraszewskiego
  • 22 stycznia (sobota) – pl. Powstańców Wielkopolskich, ul. Trzebnicka
  • 24 stycznia (poniedziałek) – ul. Zegadłowicza, ul. Bp Tomasza, ul. Dębickiego
  • 25 stycznia (wtorek) – ul. Pomorska, ul. św. Wincentego, ul. Kurkowa, ul. Reymonta, ul. Składowa
  • 26 stycznia (środa) – pl. Strzelecki, ul. Siemieńskiego, ul. Jagiellończyka
  • 27 stycznia (czwartek) – ul. Korzeniowskiego, ul. Nobla, ul. Podwórcowa, ul. Łowiecka
  • 28 stycznia (piątek) – pl. Staszica, ul. Rydygiera, ul. Struga

Ostatnia Msza św. „Kolędowa” będzie w sobotę 29 stycznia 2022 r. Za mieszkańców adresów pominiętych i tych, którzy nie byli wcześniej na wizycie duszpasterskiej ani w domu, ani w kościele. SERDECZNIE ZAPRASZAMY i za przybycie z góry Dziękujemy.

1. Ponadto na każdy dzień aktualne teksty do medytacji „Lectio divina” wraz z komentarzem dla dzieci (.pdf, jednostronne) i dorosłych(.docx, .pdf).