III NIEDZIELA ZWYKŁA 23 stycznia 2022r.

1. Przeżywamy III Niedzielę Zwykłą, Niedzielę Słowa Bożego. Zachęcamy do Narodowego Czytania Pisma Świętego, który będzie powiększany o księgi czytane w kolejnych latach.

Nieszpory niedzielne o godz. 18:00.

1. W kancelarii parafialnej służymy w poniedziałek i czwartek od 16,00 do 18,00, a w piątek od 10,00 do 12,30. Gorąco zapraszamy.
  2. Co roku 2 lutego 2022 obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, mając na uwadze trudną sytuację finansową klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji, poleca zorganizować 30 stycznia 2022 r., w niedzielę przed Świętem Ofiarowania Pańskiegookolicznościową zbiórkę do puszek, po każdej Mszy Świętej, na potrzeby tych Zakonów.
  3. Od Nowego Roku znów zapisujemy osoby chętne do codziennej modlitwy w APOSTOLACIE DWUNASTKA za kapłanów i osoby życia konsekrowanego oraz o nowe powołania. Zapisy w zakrystii.
  4. Zachęcamy do obejrzenia 10 filmów z udziałem papieża Franciszka, zrealizowanych z inicjatywy Dykasterii ds. Świeckich Rodziny i Życia na Rok Rodziny Amoris laetitia. Filmy są dostępne na stronie internetowej www.kodr.pl w zakładce X Światowe Spotkanie Rodzin.
  5. Zakończyliśmy czas odwiedzin duszpasterskich w formie bezpośrednich odwiedzin w domach na zaproszenie, czyli kolędę. Dziękujemy serdecznie wszystkim za zaproszenie i wspólnotę modlitwy oraz złożone ofiary na potrzeby Kościoła.
  6. Od minionego poniedziałku rozpoczęliśmy, jak w roku ubiegłym, drugą formę KOLĘDY. Zapraszamy na g. 18,30 na Mszę św. w intencji rodzin mieszkających przy ulic. Na zakończenie Mszy św. po błogosławieństwie mieszkańców, każda rodzina otrzyma w prezencie buteleczkę z wodą święconą. PLAN NA TEN TYDZIEŃ JEST NASTĘPUJĄCY

24 stycznia (poniedziałek) – ul. Zegadłowicza, ul. Bp Tomasza, ul. Dębickiego
25 stycznia (wtorek) – ul. Pomorska, ul. św. Wincentego, ul. Kurkowa, ul. Reymonta, ul. Składowa
26 stycznia (środa) – pl. Strzelecki, ul. Siemieńskiego, ul. Jagiellończyka
27 stycznia (czwartek) – ul. Korzeniowskiego, ul. Nobla, ul. Podwórcowa, ul. Łowiecka
28 stycznia (piątek) – pl. Staszica, ul. Rydygiera, ul. Struga
Ostatnia Msza św. „Kolędowa” będzie w sobotę 29 stycznia 2022 r. Za mieszkańców adresów pominiętych i tych, którzy nie byli wcześniej na wizycie duszpasterskiej ani w domu, ani w kościele. SERDECZNIE ZAPRASZAMY i za przybycie z góry Dziękujemy.

1. Szczegółowe informacje zamieszczone są internetowej stronie parafii. Ponadto znajdziemy tam na każdy dzień teksty aktualne teksty do medytacji „Lectio divina” wraz z komentarzem dla dzieci (jednostronne) i dorosłych (.pdf).