IV NIEDZIELA ZWYKŁA 30 stycznia 2022r

1. Przeżywamy IV Niedzielę Zwykłą Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.

Nieszpory niedzielne o godz. 18:00.

1. Co roku 2 lutego 2022 obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, mając na uwadze trudną sytuację finansową klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji, polecił zorganizować 30 stycznia 2022 r., w niedzielę przed Świętem Ofiarowania Pańskiegookolicznościową zbiórkę do puszek, po każdej Mszy Świętej, na potrzeby tych Zakonów.
  2. Zakończyliśmy Msze św. kolędowe. Dziękujemy zarówno tym, którzy przyjęli duszpasterzy we własnym domu, jak i tych, którzy uczestniczyli w Mszach św. kolędowych poszczególnych ulic za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę i ofiary na potrzeby parafii.
  3. W kancelarii parafialnej służymy w poniedziałek i czwartek od 16,00 do 18,00, a w piątek od 10,00 do 12,30. Gorąco zapraszamy.
  4. W poniedziałek 31 stycznia dzieci i młodzież rozpoczynają ferie zimowe. Życzymy dobrego wypoczynku pełnego łaski, zdrowia i radości.
  5. W środę Święto Ofiarowania Pańskiego. Zapraszamy na Msze św. 0 7,00; 8,00 i 18,30.
  6. W czwartek 3 lutego błogosławieństwo świec i wiernych, zwłaszcza przeciw chorobom gardła z racji wspomnienia św. Błażeja.
  7. W piątek 4 lutego Kościół Wrocławski będzie świętował 16 rocznicę konsekracji biskupiej Metropolity J.E. Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego. Prosimy o modlitwę za naszego ordynariusza.
  8. Również w piątek 4 lutego w naszym kościele o godz. 18,30 zostanie odprawiona msza św. w stałych intencjach Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Po mszy w salce na plebanii odbędzie się zmiana tajemnic Różańca do Krwi Chrystusa.
  9. W sobotę 5 lutego błogosławieństwo chleba i wody we wspomnienie św. Agaty. Zapraszamy.
  10. W przyszłą niedzielę – 6 lutego br. mamy po Mszy św. o 18,30 KONCERT UWIELBIENIA prowadzony przez Zespół „Wrocław Wielbi” m.in. z modlitwami uzdrowienia. Serdecznie zapraszamy.
  11. Za dwa tygodnie w niedzielę 13 lutego 2022r. po Mszy św. o godz. 10,30 zapraszamy do „CIUCHCI” osoby w wieku 50Plus na spotkanie z mecenasem Wojciechem Zalewskim pt. AKADEMIA SPADKOWA. Uczestnicy znajdą odpowiedź na pytania:
    Co się stanie z majątkiem kiedy umrę – ja lub mój małżonek?
    Jak uniknąć konfliktu w rodzinie na tle spadkowym? Jak zabezpieczyć potomnych przed odpowiedzialnością za moje długi? Jak sprawiedliwie podzielić spadek? Czy można przy tym pominąć osoby najbliższe? Czy można przekazać majątek jeszcze za życia? Spotkanie jest nieodpłatne i będzie trwać ok. godziny.
  12. Również w niedzielę 13 lutego zapraszamy na g. 17,30 na NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. Nie będzie wówczas nieszporów.
  13. Ponadto zaprszamy do medytacji „Lectio divina” wraz z komentarzem dla dorosłych (.docx, .pdf) i dzieci(.pdf, jednostronne).
  14. APEL KATOLICKICH BISKUPÓW POLSKI I UKRAINY O POSZUKIWANIE DIALOGU I POROZUMIENIA W CELU ZAŻEGNANIA NIEBEZPIECZEŃSTWA DZIAŁAŃ WOJENNYCH (.doc)