8 NIEDZIELA ZWYKŁA 27 lutego 2022r.

1. Przeżywamy 8 niedzielę zwykłą. Dzisiaj Nieszpory o godz. 18:00.

Dzisiaj rozpoczyna się 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

1. W środę 2 marca br. Popielec, czas zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci naszego Pana, Jezusa Chrystusa. Czas wyciszenia i głębszej refleksji nad życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, jeden posiłek do syta i dwa lżejsze w ciągu dnia. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7:00; 8:00; 10:00; 17:00 i 18:30. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu – Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  2. We wszystkie piątki Wielkiego Postu Drogi Krzyżowe: dla dzieci
    o 17:00, dla dorosłych o 18:00. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  3. W pierwszy piątek Wielkiego Postu, Kościół w Polsce po raz szósty będzie przeżywał dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Ta duszpasterska inicjatywa Konferencji Episkopatu Polski, ustanowiona w odpowiedzi na apel papieża Franciszka, służy kształtowaniu naszych sumień i wrażliwości oraz stanowi pomoc do naszego częstego duchowego towarzyszenia osobom, które zostały zranione i zmagają się z bolesnymi konsekwencjami wyrządzonej krzywdy. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w modlitwę, również podjęcie postu oraz innych czynów pokutnych, nade wszystko zaś do postawy otwartości wobec zranionych, zrozumienia dla ich bolesnej historii, aby mogli odczuć wsparcie całej wspólnoty Kościoła.
  4. Również w piątek 4 marca o 18,30 zostanie odprawiona Msza św. w stałych intencjach Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Po Mszy w salce na plebanii odbędzie się zmiana Tajemnic Różańca do Krwi Chrystusa.
  5. I Niedzielę Wielkiego Postu 6 marca 2022 r. organizujemy ZBIÓRKĘ NA HOSPICJA. W związku z obecną sytuacją taka pomoc, zwłaszcza osobom w ciężkim stanie i umierającym, może być bardzo potrzebna. Wszystkim ofiarodawcom z serca dziękujemy.
  6. W tą niedzielę 6 marca wprowadzającą nas w tematykę Wielkiego Postu kazania głosić będzie nasz ostatni rekolekcjonista Ks. Dr Ryszard Zawadzki. Serdecznie zapraszamy.
  7. Zmiana tajemnic Różańca św. z racji wyjazdu księdza proboszcza odbędzie się w kolejną niedzielę 13 marca o 16,45. O g. 17,00 Śpiew Gorzkich Żali bez kazania i o 17,30 Nabożeństwo Fatimskie oraz o 18,30 Msza św.
  8. Również w 2 Niedzielę Wielkiego Postu 13 marca Siostry Elżbietanki będą nam przybliżać postacie swoich męczennic, z racji zbliżającej się ich beatyfikacji we Wrocławiu. Serdecznie zapraszamy
  9. W kancelarii służymy w poniedziałki i czwartki od 16,00 do 18,00 oraz w piątki od 10,00 do 12,30. Zapraszamy gorąco.
  10. Następne SPOTKANIE SYNODALNE w naszej parafii planujemy w piątek 11 marca br. Po Mszy św. wieczornej. Swój udział w pracach synodalnych prosimy zgłosić do któregoś z księży. Wystarczy imię, nazwisko, telefon, mail. Na apel Ojca św. warto odpowiedzieć.
  11. Najważniejszym czasem uświęcenia w Okresie Wielkiego Postu są REKOLEKCJE PARAFIALNE, które odbędą się w IV TYGODNIU WIELKIEGO POSTU od Mszy św. o 18,30 w sobotę 26 marca do Mszy św. o 18,30 w środę 30 marca. Rekolekcje poprowadzi prawnik z Metropolitalnego Sądu Duchownego we Wrocławiu Ks. Dr Piotr ŻUBER. Prosimy o rezerwacje terminu na ten święty czas.
  12. Informujemy o XIX Edycji Kursu Przygotowań do Sakramentu Bierzmowania dla Osób Dorosłych, który rozpocznie się 13 marca w kościele śś. Apostołów Piotra i Pawła we Wrocławiu oraz budynku Centrum Duszpasterskiego Archidiecezji Wrocławskiej, ul. Katedralna. Szczegóły zostały podane w ubiegłą niedzielę.
  13. APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI WS. UCHODŹCÓW Z UKRAINY. „Pragnę przekazać serdeczne podziękowania wszystkim, którzy odpowiedzieli na mój apel o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie (….). Z bólem serca przyjmuję doniesienia o dalszej eskalacji napięcia w Ukrainie (…). W tej sytuacji kontynuując naszą modlitwę w intencji pokoju apeluję do moich rodaków o otwarte i gościnne serca dla uchodźców z Ukrainy, którzy w Polsce będą chcieli znaleźć schronienie przed wojną. Każdy ma prawo do życia w pokoju i bezpieczeństwie. Każdy ma prawo szukać dla siebie i swoich najbliższych warunków zapewniających mu bezpieczne życie. (…)”
    Przewodniczący KEP apeluje, aby zarówno w najbliższą niedzielę 27 lutego, jak i w Środę Popielcową, po każdej Mszy Świętej zorganizować zbiórkę ofiar do puszek, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.
  14. Dalsze informacje zamieszczone są na internetowej stronie parafii. Także medytacje „Lectio divina” wraz z komentarzem dla dzieci(.pdf, jednostronne) i dorosłych(.docx, .pdf).