I Niedziela Wielkiego Postu 6 marca br.

1. Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 17:30.
  2. I Niedzielę Wielkiego Postu organizujemy ZBIÓRKĘ NA HOSPICJA. OBECNIE taka pomoc, zwłaszcza osobom w ciężkim stanie i umierającym, może być bardzo potrzebna. Wszystkim ofiarodawcom z serca dziękujemy.
  3. Zmiana tajemnic Różańca św. z racji wyjazdu księdza proboszcza odbędzie się w kolejną niedzielę 13 marca o 16,45. O g. 17,00 Śpiew Gorzkich Żali bez kazania i o 17,30 Nabożeństwo Fatimskie oraz o 18,30 Msza św.
  4. Również w 2 Niedzielę Wielkiego Postu 13 marca Siostry Elżbietanki będą nam przybliżać postacie swoich męczennic, z racji zbliżającej się ich beatyfikacji we Wrocławiu. Serdecznie zapraszamy
  5. We wszystkie piątki Wielkiego Postu Drogi Krzyżowe: dla dzieci
    o 17:00, dla dorosłych o 18:00. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  6. W kancelarii służymy w poniedziałki i czwartki od 16,00 do 18,00 oraz w piątki od 10,00 do 12,30. Zapraszamy gorąco.
  7. Następne SPOTKANIE SYNODALNE w naszej parafii planujemy w piątek 11 marca br. Po Mszy św. wieczornej. Swój udział w pracach synodalnych prosimy zgłosić do któregoś z księży. Wystarczy imię, nazwisko, telefon, mail. Na apel Ojca św. warto odpowiedzieć.
  8. Najważniejszym czasem uświęcenia w Okresie Wielkiego Postu są REKOLEKCJE PARAFIALNE, które odbędą się w IV TYGODNIU WIELKIEGO POSTU od Mszy św. o 18,30 w sobotę 26 marca – do Mszy św. o 18,30 w środę 30 marca. Rekolekcje poprowadzi prawnik z Metropolitalnego Sądu Duchownego we Wrocławiu Ks. Dr Piotr ŻUBER. Prosimy o rezerwacje terminu na ten święty czas.
  9. Informujemy o XIX Edycji Kursu Przygotowań do Sakramentu Bierzmowania dla Osób Dorosłych, który rozpocznie się 13 marca w kościele śś. Apostołów Piotra i Pawła we Wrocławiu oraz budynku Centrum Duszpasterskiego Archidiecezji Wrocławskiej, ul. Katedralna. Szczegóły zostały podane w POPRZEDNIE niedzielę.
  10. Z wielką wdzięcznością chcemy podziękować naszym Parafianom za pomoc UKRAINIE. Przez Caritas przekazaliśmy 14 528, 10 zł, a na Ośrodek dla Uchodźców we Lwowie na konto Semper Fideles Ks. Dyr. Władysława Biszko 5000 zł. Za tak wielki dar serca niech naszym dobrodziejom Bóg wynagrodzi.
  11. W najbliższy poniedziałek 7 marca o godzinie 18:00 w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego przy pl. Katedralnym 1 odbędzie się konferencja dla osób chcących ugościć lub już goszczących uchodźców z Ukrainy. Będzie ona poświęcona sprawom bezpieczeństwa, obecnej sytuacji osób goszczących i potencjalnym trudnościom, z jakimi muszą się mierzyć. W konferencji wezmą udział wykładowcy Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Studenckie koło CARITAS Academica zaprasza wszystkich zainteresowanych parafian i mieszkańców Wrocławia do udziału w konferencji, będzie także możliwość uczestniczenia w spotkaniu przez transmisję online na kanale YouTube Gościa Wrocławskiego.
  12. Medytacje „Lectio divina” wraz z komentarzem dla dzieci (.pdf, jednostronne) i dorosłych (.docx, .pdf).