II Niedziela Wielkiego Postu 13 marca 2022

1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu – dzieło Ad Gentes. Po Mszy św. Po Mszy św. zbiórka do puszek na misjonarzy. Dziś Siostry Elżbietanki przybliżają nam postacie swoich męczennic, z racji ich beatyfikacji 11 czerwca we Wrocławiu. Z serca dziękujemy, Dzisiaj też Zmiana tajemnic Różańca św. o o 16,45. O g. 17,00 Śpiew Gorzkich Żali bez kazania i o 17,30 Nabożeństwo Fatimskie. Msza św. jak zawsze o 18,30.

Od kilku dni mamy Biskupa Nominata w Osobie Ks. Dr Macieja Małygi. Prosimy o modlitwę w jego intencji.

1. W kancelarii służymy w poniedziałki i czwartki od 16,00 do 18,00 oraz w piątki od 10,00 do 12,30. Zapraszamy gorąco.
  2. We wszystkie piątki Wielkiego Postu Drogi Krzyżowe: dla dzieci
    o 17:00, dla dorosłych o 18:00. W każdą następną niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  3. Organizujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej : 05 – 12.09.2022. W programie:Betlejem, Cezarea Nadmorska, Hajfa, Nazaret, Kana Galilejska, Jezioro Galilejskie, Kafarnaum, Betania, Jerycho, Qumran, Morze Martwe, Jerozolima, Ain Karem. Wylot z Wrocławia i powrót do Wrocławia. Z uwagi na skomplikowaną sytuację w kraju i Izraelu; zasadniczo wyjazd przeznaczony jest dla parafian oraz członków grup parafialnych. Stąd zapisy są najpierw u księdza proboszcza, a po akceptacji regulaminu naszej pielgrzymki, zapisy w biurze pielgrzymkowym. Przewodnikiem będzie ostatni rekolekcjonista, wykładowca nauk biblijnych, Ks. Ryszard Zawadzki. Cena: 2000 zł + 650 usd. Można się zapisywać w przyszłą niedzielę 20 marca br. po każdej Mszy św. oraz w kancelarii parafialnej. Szczegółowy opis tutaj.
  4. W sobotę 19 marca przypada 9 ROCZNICA INAUGURACJI PONTYFIKATU PAIEŻA Franciszka, oraz 6 rocznica konsekracji biskupiej J. E. Księdza Biskupa Jacka Kicińskiego. Także w sobotę 19 marca – uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najśw. Maryi Panny. Jest to święto patronalne J. E. Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego. W katedrze w tym dniu Msza św. w intencji Dostojnego Solenizanta o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy Czcigodnych Księży Proboszczów i wiernych do udziału we wspólnej modlitwie.
  5. Również w sobotę w naszym kościele odbędzie się całonocnea adoracja Przenajświętszego Sakramentu, która  rozpocznie się o godz. 21.00, a zakończy w niedzielę w dniu 20 marca  o godz. 7.30 rano. O północy zostanie odprawiona Msza św. Adorację prowadzić będzie Wspólnota  Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej.
  6. Najważniejszym czasem uświęcenia w Okresie Wielkiego Postu są REKOLEKCJE PARAFIALNE, które odbędą się w IV TYGODNIU WIELKIEGO POSTU od Mszy św. o 18,30 w sobotę 26 marca – do Mszy św. o 18,30 w środę 30 marca. Rekolekcje poprowadzi prawnik z Metropolitalnego Sądu Duchownego we Wrocławiu Ks. Dr Piotr ŻUBER. Prosimy o rezerwacje terminu na ten święty czas.
  7. Dziękujemy za zbiórkę na Hospicja w ubiegła niedzielę. Zebrano 3455 zł; 65 groszy i 20 eurocentów. Bóg zapłać wszystkim dobrodziejom.
  8. Nadal napływają ofiary na Ośrodek Rekolekcyjny Semper Fideles we Lwowie. Wcześniej już przekazaliśmy dla uchodźców 7 000 zł. Obecnie znów zebrano 1500,00 zł i 100 dolarów USA. Ks. Dyrektor Władysław Biszko serdecznie dziękuje. Można wpłaty dokonywać przez konto parafialne: Tytuł: Dom Pielgrzyma Lwów, uchodźcy.
  9. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skrzynki przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej.
  10. Medytacje „Lectio divina” wraz z komentarzem dla dzieci (.pdf, jednostronne) i dorosłych (.docx, .pdf).