III Niedziela Wielkiego Postu 20 marca 2022

1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu. Dziś na sumie o 12,00 będzie śpiewał nasz chór „Gloria Dei”. O g. 17,30 Śpiew Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
  2. W Uroczystość Zwiastowania NMP 25 marca br. obchodzimy Dzień Świętości Życia. Zapraszamy wiernych do podjęcia w trakcie każdej Mszy świętej Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dzieci, których życie w łonie matki jest zagrożone. Modlitwa trwa 9 miesięcy
  3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu Drogi Krzyżowe: dla dzieci
    o 17:00, dla dorosłych o 18:00. W każdą następną niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  4. W kancelarii służymy w poniedziałki i czwartki od 16,00 do 18,00 oraz w piątki od 10,00 do 12,30. Zapraszamy gorąco.
  5. Najważniejszym czasem uświęcenia w Okresie Wielkiego Postu są REKOLEKCJE PARAFIALNE, które odbędą się w IV TYGODNIU WIELKIEGO POSTU od Mszy św. o 18,30 w sobotę 26 marca – do Mszy św. o 18,30 w środę 30 marca. Rekolekcje poprowadzi prawnik z Metropolitalnego Sądu Duchownego we Wrocławiu Ks. Dr Piotr ŻUBER. W niedzielę 27 marca nauki na wszystkich Mszach św. i na Gorzkich Żalach, W poniedziałek i wtorek tj. 28 i 29 marca Nauki Rekolekcyjne na Mszach św. o 7,00; 8,00 i 18,30. Ponadto o 17,30 Nauka dla Młodzieży, a po Mszy o 18,30 Nauka dla małżonków i rodziców. W środę tylko nauki ogólne o 7,00; 8,00 i 18,30. SPOWIEDŹ w środę 30 marca od 7,00 do 9,15 oraz od 17,00 do 19,30. SERDECZNIE NA REKOLEKCJE ZAPRASZAMY.
  6. Organizujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej : 05 – 12.09.2022. W programie:Betlejem, Cezarea Nadmorska, Hajfa, Nazaret, Kana Galilejska, Jezioro Galilejskie, Kafarnaum, Betania, Jerycho, Qumran, Morze Martwe, Jerozolima, Ain Karem. Wylot z Wrocławia i powrót do Wrocławia. Z uwagi na skomplikowaną sytuację w kraju i Izraelu; zasadniczo wyjazd przeznaczony jest dla parafian oraz członków grup parafialnych. Stąd zapisy są najpierw u księdza proboszcza, a po podpisaniu regulaminu naszej pielgrzymki, zapisy w biurze pielgrzymkowym. Przewodnikiem będzie ostatni rekolekcjonista, wykładowca nauk biblijnych, Ks. Ryszard Zawadzki. Cena: 2000 zł + 650 usd. Można się zapisywać OD DZISIAJ po każdej Mszy św. oraz w kancelarii parafialnej. Przy zapisie pobieramy regulamin.
  7. REKOLEKCJE wielkopostne SŁUŻBY ZDROWIA 20-23 marca 2022 r. dla lekarzy i innych pracowników Służby Zdrowia w kościele św. Franciszka z Asyżu przy ul. Borowskiej 174, we Wrocławiu.
  8. WYDZIAŁ GOSPODARCZY Kurii DZIĘKUJE za ofiarność na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy. Na dzień 18 marca Archidiecezja Wrocławska przekazała do Caritas Polska kwotę: 1.043.853,35 zł.

W Ośrodku Rekolekcyjnym we Lwowie ilość przebywających i udających się do Polski zmniejszyła się o połowę, dlatego jeśli ktoś pragnie tę naszą parafialna ścieżkę pomocy wesprzeć wpłatą na konto parafialne z tytułem „Lwów dom pielgrzyma, uchodźcy”, to po niedzieli prześlemy im  następną zebrana kwotę.

1. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skrzynki przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej.
  2. Teksty do medytacji „Lectio divina” wraz z komentarzem dla dzieci (.pdf jednostronne) i dorosłych(.docx, .pdf).