IV Niedziela Wielkiego Postu 27 marca 2022

1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu. O g. 17,30 Śpiew Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
  2. Rozpoczynamy REKOLEKCJE PARAFIALNE, które odbędą się od Mszy św. o 18,30 w sobotę 26 marca – do Mszy św. o 18,30 w środę 30 marca. Rekolekcje poprowadzi prawnik z Metropolitalnego Sądu Duchownego we Wrocławiu Ks. Dr Piotr ŻUBER. W niedzielę 27 marca nauki na wszystkich Mszach św. i na Gorzkich Żalach, W poniedziałek i wtorek tj. 28 i 29 marca Nauki Rekolekcyjne na Mszach św. o 7,00; 8,00 i 18,30. Ponadto o 17,30 Nauka dla Młodzieży, a po Mszy o 18,30 Nauka dla małżonków i rodziców. W środę tylko nauki ogólne o 7,00; 8,00 i 18,30.

SPOWIEDŹ w środę 30 marca od 7,00 do 9,15 oraz od 17,00 do 19,30. SERDECZNIE NA REKOLEKCJE ZAPRASZAMY.

1. W czwartek 31 III 2022r. przypada 39 rocznica święceń kapłańskich Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego. Prosimy o modlitwę w intencji Jubilata.
  2. W piątek 1 kwietnia o godz. 18,30 zostanie odprawiona Msza św. w stałych intencjach Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Po Mszy w salce na plebanii odbędzie się Zmiana Tajemnic Różańca do Krwi Chrystusa.
  3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu Drogi Krzyżowe: dla dzieci
    o 17:00, dla dorosłych o 18:00. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  4. W kancelarii służymy w poniedziałki i czwartki od 16,00 do 18,00 oraz w piątki od 10,00 do 12,30. Zapraszamy gorąco.
  5. W związku z chorobami i wiekiem wycofało się poprzednie grono osób z Parafialnego Oddziału Caritas. Dziękujemy wszystkim za wieloletnią ofiarną służbę. Szczególną wdzięczność wyrażamy Pani prezes Elżbiecie SUJAK, która mimo zabiegu i choroby serca kontynuowała działalność. Potrzeby obecnego czasu skłoniły ją do przekazania obowiązków w młodsze ręce. Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY.
  6. W ŚRODĘ 23 marca br. w obecności pana Roberta JADWISZCZAKA z Caritas Archidiecezji Wrocławskiej zawiązał się nowy zespół Parafialnego Oddziału Caritas. Dziękujemy wszystkim 9 chętnym i 2 wspomagającym w akcjach za podjęcie tej ciężkiej służby, gdy toczy się jeszcze wojna na Ukrainie. Nowy Parafialny Zespół Caritas zwraca się do wszystkich Parafian z następującymi prośbami:

– zaczynając od najstarszych chcemy wziąć udział w akcji „Dopłata dla Seniora” we współpracy z Caritasem Archidiecezji. Prosimy rodziny i sąsiadów o pomoc w znalezieniu osób starszych, którym z trudnością wystarcza na utrzymanie;

– rodziny goszczące uchodźców z Ukrainy prosimy o zgłaszanie potrzeb;

– prosimy osoby, które mogą zaoferować pracę lub mieszkanie na korzystnych warunkach o zgłaszanie również takich możliwości. To nowa odmiana dawnej parafialnej tarczy antykryzysowej;

– prosimy również o zgłaszanie się tłumaczy z języka ukraińskiego na polski i odwrotnie.

Aby sobie ułatwić i przyśpieszyć komunikację, Odpowiedzi na te prośby prosimy kierować na maila parafii: bonifacy@archidiecezja.wroc.pl z tytułem: Parafialny Zespół Caritas. Można również SMSem zaczynając od słowa Caritas i treść zgłoszenia. Informacje te nie będą nigdzie publikowane lecz wykorzystane do działalności Parafialnego Zespołu Caritas.

1. W związku z powyższym już dzisiaj zapraszamy do modlitwy za podopiecznych Parafialnego Zespołu Caritas w niedzielę 10 kwietnia o g. 13,30. Po tej Mszy św. zapraszamy do kościoła na krótkie spotkanie wszystkie rodziny z naszej parafii goszczące uchodźców i pomagające uchodźcom, o ile możliwe też z przedstawicielami gości.
  2. W zakrystii można nabyć baranki z białej czekolady, a ofiary 5zł będą przeznaczane na powyższe dzieła Caritas.
  3. Dziękujemy naszym Parafianom za ofiary składane na Dom Pielgrzyma we Lwowie, gdzie ciągle jeszcze dojeżdżają uchodźcy z głębi Ukrainy. Do tej niedzieli zebrano kolejne 1000zł. Bóg zapłać.
  4. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skrzynki przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej.
  5. Zgłaszają się już chętni na pielgrzymkę parafialną do Ziemi Św. w dniach od 05 do 12 września 2022. Szczegółowe informacje są w ogłoszeniach poprzedniej niedzieli na stronie parafii.
  6. Teksty medytacji „Lectio divina” dla dzieci (.pdf, jednostronne) i dorosłych (.docx, .pdf).