Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 17 kwietnia 2022r.

1. Rozpoczyna się świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego. To szczyt Roku Kościelnego. Święte Triduum Paschalne rozpoczęte Mszą św. kończy się wieczorem Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Paschy. Nie praktykuje się postu, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. Miło nam poinformować wszystkich Parafian, że 22 kwietnia br. Ks. Prałat Wojciech Tokarz obchodzi 80 rocznicę urodzin. Msze św. w intencji Jubilata będą sprawowane tego dnia o 7,00 i 8,00.

Natomiast 23 kwietnia tj. w sobotę przypada Dzień Imienin Ks. Prałata Wojciecha Tokarza i Ks. Proboszcza Jerzego Żytowieckiego. Msze św. w intencji Solenizantów będą tego dnia o 7,00 i 18,30 oraz w niedzielę o g.12,00.

1. W Poniedziałek Wielkanocny – porządek jak w każdą niedzielę. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego i Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.
  2. W przyszłą 2 Niedzielę czyli Miłosierdzia Bożego o g. 15,00 odbędzie się konsekracja Ks. Dra Macieja Małygi w Katedrze Wrocławskiej. Gorąco zapraszamy i wiernych prosimy o modlitwę w intencji Biskupa Nominata.
  3. W oktawie Paschy Kancelaria będzie czynna tylko w czwartek 21 i piątek 22 kwietnia od 16,00 do 18,00. Msze święte normalnie.
  4. Jak zapowiadaliśmy w sobotę będzie całonocna adoracja Przenajświętszego Sakramentu, która  rozpocznie się w sobotę w dniu 23 kwietnia  o godz. 21.00 a zakończy w niedzielę w dniu 24 kwietnia  o godz. 7.30 rano. O północy zostanie odprawiona msza św. Adorację prowadzić będzie Wspólnota  Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej.
  5. Organizujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej : 05 – 12.09.2022. W programie:Betlejem, Cezarea Nadmorska, Hajfa, Nazaret, Kana Galilejska, Jezioro Galilejskie, Kafarnaum, Betania, Jerycho, Qumran, Morze Martwe, Jerozolima, Ain Karem. Wylot z Wrocławia i powrót do Wrocławia. Zasadniczo wyjazd przeznaczony jest dla parafian oraz członków grup parafialnych. Stąd zapisy są najpierw u księdza proboszcza, a po akceptacji regulaminu naszej pielgrzymki, zapisy w biurze pielgrzymkowym. Przewodnikiem będzie ostatni rekolekcjonista, wykładowca nauk biblijnych, Ks. Ryszard Zawadzki. Cena: 2000 zł + 650 usd. Zapisy najpierw parafii, w kancelarii parafialnej oraz mailowo.
  6. Z racji największego Święta naszej wiary pragniemy podać trzy ważne dla naszej wspólnoty parafialnej daty.

28 maja (sobota) 2022 r. o g. 10,00 na Jasnej Górze odbędą się święcenia kapłańskie naszego parafianina Ojca Diakona Tadeusza IWASZCZYSZYNA ze zgromadzenia Paulinów.
29 maja (niedziela) o g. 12,00 uroczystość I Komunii św. naszych dzieci.
5 czerwca (niedziela):

A, o 10,30 rocznica I Komunii św. naszych dzieci.

B, o g. 12,00 – Odpust Parafialny – Biskup Grzegorz Suchodolski, Siedlce

C, o g. 13,30 – PRYMICJE Ojca Tadeusza IWASZCZYSZYNA

1. Caritas Wyjazdowa Aktywizacja Seniorów. W wyjeździe mogą uczestniczyć UCHODŹCY. Dokładne informacje są w gablocie i internecie.
  2. Wszystkie ogłoszenia i to w szczegółach są na stronie parafialnej (zakładka ogłoszenia). Zachęcamy do codziennej medytacji „Lectio divina”. Teksty dla dzieci () i dorosłych ().