IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 8 maja 2022r.

1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną. W tą niedzielę 8 maja rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Natomiast w przyszły poniedziałek 9 maja będzie obchodzona w Kościele – przeniesiona z niedzieli – Uroczystość Św. Stanisława biskupa i męczennika, patrona Polski.
  2. BIERZMOWANIE. Ks. Biskup Maciej MAŁYGA przyjął zaproszenie na bierzmowanie w naszej parafii i wczoraj wyznaczył termin. Środa 15 CZERWCA br. o g. 18,00. Dzień przed Bożym Ciałem.
  3. Na spotkaniu synodalnym i nowego Parafialnego Zespołu Caritas podjęto inicjatywę zorganizowania po południu w Uroczystość Bożego Ciała (16 czerwca br.) PIKNIKU integracyjnego dla Parafian. Już dzisiaj zapraszamy.
  4. W związku z dwoma poprzednimi ogłoszeniami podajemy ostateczny terminarz do wakacji.

28 maja (sobota) 2022 r. o g. 10,00 na Jasnej Górze odbędą się święcenia kapłańskie naszego parafianina Ojca Diakona Tadeusza IWASZCZYSZYNA ze zgromadzenia Paulinów.

29 maja o g. 12,00 uroczystość I Komunii św. naszych dzieci.

5 czerwca (niedziela)

A, o 10,30 rocznica I Komunii św. naszych dzieci.

B, o g. 12,00 – Odpust Parafialny – Biskup Grzegorz Suchodolski, Siedlce

C, o g. 13,30 – PRYMICJE Ojca Tadeusza IWASZCZYSZYNA

15 czerwca o 18,00 – BIERZMOWANIE

16 czerwca Boże Ciało, ok. 15,30 – PIKNIK PARAFIALNY.

1. Przez cały miesiąc maj o g. 18,00 sprawowane są nabożeństwa majowe z Litanią Loretańską i czytankami.
  2. W środę 11 maja o g. 19,30 zapraszamy do Sali obok kancelarii przedstawicieli wszystkich wspólnot działających w naszej parafii celem omówienia Odpustu Parafialnego i innych spraw.
  3. W piątek 13 lutego zapraszamy na NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE w sposób najbardziej uroczysty PO MSZY ŚW. O 18,30. W ten dzień w 1917 roku rozpoczęły się OBJAWIENIA FATIMSKIE trojgu pastuszkom: Hiacyncie, Łucji i Franciszkowi.
  4. W kancelarii parafialnej służymy w poniedziałek i czwartek od 16,00 do 18,00, a w piątek od 10,00 do 12,30. Gorąco zapraszamy.
  5. Zachęcamy do nowego numeru czasopisma „Nowe Życie”. Wnumerze można przeczytać wywiad z bpem Maciejem Małygą, nowo konsekrowanym biskupem Archidiecezji Wrocławskiej, na temat radości i trosk towarzyszących u progu nowej posługi.
  6. Plakat pielgrzymki ludzi pracy 15 maja 2022
  7. Szczegółowe informacje zamieszczone są internetowej stronie parafii. Ponadto znajdziemy tam na każdy dzień teksty aktualne teksty do medytacji „Lectio divina” wraz z komentarzem dla dzieci (.pdf. jednostronne) i dorosłych (.docx, .pdf).