XI Niedziela Zwykła Uroczystość Najświętszej Trójcy 12 czerwca 2022r.

1. Przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. DZIŚ o g. 11,00 Dziękczynienie za Beatyfikację Służebnic Bożych Siostry M. Paschalis i IX Towarzyszek ze Zgromadzenia Sióstr  św. Elżbiety w Katedrze.

O g. 18,00 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE

Komunikat 25lecie Kongresu Eucharystycznego 12 VI 2022

1. W tym tygodniu będą dwa bardzo ważne dla życia parafialnego dni. Pierwszy to ŚRODA 15 czerwca – BIERZMOWANIE o g. 18,00. Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej udzieli J.E. Biskup Maciej MAŁYGA. Z racji bierzmowania Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa będzie bezpośrednio po Mszy św. o g. 8,00.

Drugi ważny dzień tego tygodnia to CZWARTEK 16 czerwca – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Porządek Mszy św.: o g. 7,30; 9,00; 10,30 i 12,00. Po Mszy św. o 12,00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy wokół Placu Strzeleckiego. Zapraszamy małe dzieci do sypania kwiatków i dzieci komunijne oraz rocznicowe w ich strojach komunijnych. Z racji 9 rocznicy ingresu do archikatedry wrocławskiej J.E. Arcybiskupa Józefa Kupnego prosimy o modlitwę w jego intencji.

Po procesji będzie Msza św. recytowana dla chętnych. O 18,00 nabożeństwo czerwcowe i o 18,30 Msza św. wieczorna.

Po południu od 14,30 do 17,30 odbędzie się przy kościele RODZINNY PIKNIK PARAFIALNY (plakat). Dla dzieci będzie dmuchaniec, harcerze poprowadzą gry i zabawy, a ks. Teodor Sawielewicz będzie uczył dzieci i dorosłych jak puszczać fachowo bańki mydlane i jak przez też kochać Boga. Dla dorosłych będzie prezentacja książki „Jeszcze wyrosną skrzydła aniołom z Nadodrza i spotkanie z autorem, stoiska z ciekawymi prezentacjami wspólnot itp. Przy Ciuchci można będzie coś zjeść i wypić. Przy okazji wesprzeć wyjazd dla najbiedniejszych dzieci z naszej parafii. BARDZO SERDECZNIE ZAPARASZMY.

Na prośbę Kurii Wrocławskiej informujemy, że w godzinach południowych przez centrum Wrocławia przejdzie centralna procesja Bożego Ciała. Rozpocznie się ona po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 9.00 i wyruszy z wrocławskiej katedry św. Jana Chrzciciela, by przejść do bazyliki garnizonowej św. Elżbiety w rynku

1. W kancelarii parafialnej służymy w poniedziałek od 16,00 do 18,00 oraz w piątek od 10,00 do 12,30. Gorąco zapraszamy.
  2. Zapraszamy do całonocnej adoracji Przenajświętszego Sakramentu, która  rozpocznie się w sobotę w dniu 18 czerwca o godz. 21.00 a zakończy w niedzielę w dniu 19 czerwca o godz. 7.30 rano. O północy zostanie odprawiona msza św. Adorację prowadzić będzie Wspólnota  Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej.
  3. Zapraszamy na wakacyjną Oazę Dzieci Bożych w terminie 15 do 31 lipca, w Sokolcu pod Wielką Sową. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie oraz na stronie parafialnej. Ponadto Pani Agata Woźniczek z Diakonii Słowa służy osobiście w budynku obok plebanii w każdy czwartek od 17,00 do nabożeństwa.
  4. Studentów i dorosłych zapraszamy na rekolekcyjną Oazę Nowego Życia 1 stopnia w dniach od 15 do 31 lipca br do Jugowic. Szczegóły i informacje u ks. Radka. Jugowice są pięknym miejscem, gdzie można odpocząć fizycznie, a oaza pozwala odpocząć duchowo i napełnić się Bożym życiem.
  5. Kuria Wrocławska prosi o przypomnienie Zarządzenia Głównego Nadzoru Budowlanego zgłoszenia źródeł ciepła przez zarządców budynków w Urzędzie Gminy. Termin ustawowy zgłaszania upływa z końcem czerwca 2022 roku. Szczegółowy komunikat Księdza Ekonoma jest na stronie parafii.
  6. Kolejne ciekawe informacje, spoza parafii, zamieszczone są na internetowej stronie parafii. Ponadto znajdziemy tam na każdy dzień aktualne teksty do medytacji „Lectio divina” wraz z komentarzem dla dzieci (.pdf, jednostronne) i dorosłych (.docx, .pdf).