XII Niedziela Zwykła 19 czerwca 2022r.

1. Przeżywamy XII Niedzielę Zwykłą. O g. 18,00 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE

Na początku serdecznie dziękujemy za udział w Rodzinnym Pikniku Parafialnym w czwartek od 14,30 do 18,00. Zarówno Parafianom, jak i przybyłym do nas gościom, także z Ukrainy. W szczególnie serdeczny sposób dziękujemy wszystkim, którzy nam tę ucztę wspólnotową przygotowali, zarówno parafianom, jak członkom działających wspólnot parafialnych. Ucztę dla ciała i dla ducha. Taką ucztę też podarował nam gość specjalny Ks. Teodor Sawielewicz, za co mu też osobno dziękujemy.

1. W każdy dzień tygodnia do czwartku włącznie, o g.18,00 Litania do Najświętszego Serca Pana, a po nie procesja eucharystyczna. Zapraszamy dzieci I-Komunijne i Rocznicowe w strojach komunijnych oraz małe dzieci do sypania kwiatków.

W czwartek na zakończenie tygodnia ku czci wobec Najśw. Sakramentu, poświęcenie wianków.

1. W Archidiecezji Wrocławskiej Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie celebrowana również w czwartek, szczególnie podczas uroczystej Mszy św. wieczornej o 18,30. Serdecznie zapraszamy.
  2. Natomiast w piątek 24 czerwca br. Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, głównego patrona Archidiecezji Wrocławskiej oraz Wrocławia. Następnego dnia w sobotę 25 czerwca wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  3. W kancelarii parafialnej służymy w poniedziałek i czwartek od 16,00 do 18,00 oraz w piątek od 10,00 do 12,30. Gorąco zapraszamy.
  4. Zapraszamy na wakacyjną Oazę Dzieci Bożych w terminie 15 do 31 lipca, w Sokolcu pod Wielką Sową. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie oraz na stronie parafialnej (Oaza Dzieci Bożych II st.). Ponadto Pani Agata Woźniczek z Diakonii Słowa służy osobiście w budynku obok plebanii w każdy czwartek od 17,00 do nabożeństwa.
  5. Studentów i dorosłych zapraszamy na rekolekcyjną Oazę Nowego Życia 1 stopnia w dniach od 15 do 31 lipca br do Jugowic. Szczegóły i informacje u ks. Radka. Jugowice są pięknym miejscem, gdzie można odpocząć fizycznie, a oaza pozwala odpocząć duchowo i napełnić się Bożym życiem.
  6. Kuria Wrocławska prosi o przypomnienie rodzicom, że warunkiem, aby ich dziecko uczęszczało na religię w klasie pierwszej jest złożenie pisemnej deklaracji woli. Im wcześniej tym lepiej dla opracowujących plan pracy.

Przy okazji informujmy naszych katechetów, że powakacyjna odprawa katechetyczna dla wszystkich katechetów Archidiecezji Wrocławskiej (świeckich, sióstr zakonnych i księży) odbędzie się w sobotę 27 sierpnia br. w godz. 9.00-13.00. Prosimy już o zarezerwowanie sobie tego terminu.

1. Kolejne ciekawe informacje, spoza parafii – np. zapraszamy serdecznie na czerwcowy Wieczór Tumski, poświęcony beatyfikacji Sióstr Męczenniczek – S.M.Paschalis Jahn i IX Towarzyszek.
  • Zapraszamy serdecznie na czerwcowy Wieczór Tumski, poświęcony beatyfikacji Sióstr Męczenniczek – S.M.Paschalis Jahn i IX Towarzyszek. W niedzielę 26.06 br., o godzinie 19:00, w kościele NMP na „Piasku” usłyszmy wykład o. prof. Zdzisława Józefa Kijasa OFMConv zatytułowany „Dziesięć Panien Mądrych. Męczenniczki Elżbietańskie.”.W drugiej części Wieczoru, wystąpi uznany, chorzowski zespół wokalny – Schola Cantorum Minorum Chosoviensis pod dyrekcją kantora Sławomira Witkowskiego. Będą mogli Państwo usłyszeć jeden z najstarszych, zachowanych w Europie rękopisów franciszkańskich, graduał klarysek z Krakowa – Missa pro Virgine et Martyre. Wstęp wolny!
  • W dniach od 23 do 26 czerwca będzie się odbywał we Wrocławiu V Weekend Ewangelizacyjny „Ochrzczeni Ogniem”. Organizatorzy zapraszają do wspólnego uwielbienia, modlitwy i ewangelizacji. Szczegóły na plakacie lub na stronie www.ochrzczeniogniem.org (szczegóły WEKENDU EWANGELIZACYJNEGO)

• 26 czerwca w niedzielę odbędzie się zbiórka pieniężna dla Ojca Świętego przeznaczona na wsparcie jego posługi apostolskiej i charytatywnej na rzecz Kościoła powszechnego i całego świata (ŚWIĘTOPIETRZE).
  • można zamówić tanio książki o tematyce religijnej (nawet za 3 złote), które możemy zamówić zbiorowo (tytuły książek)
  • informujemy o dorocznej pieszej pielgrzymce do Częstochowy
  1. Ponadto znajdziemy tam na każdy dzień aktualne teksty do medytacji „Lectio divina” wraz z komentarzem.