XIII Niedziela Zwykła 26 czerwca 2022r.

1. Przeżywamy XIII Niedzielę Zwykłą. O g. 18,00 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE

Na początku serdecznie dziękujemy za udział w Rodzinnym Pikniku Parafialnym w czwartek od 14,30 do 18,00. Dziękujemy wszystkim, którzy nam tę ucztę wspólnotową przygotowali, zarówno parafianom, jak członkom działających wspólnot parafialnych. Ucztę dla ciała i dla ducha. Taką ucztę też podarował dla gość specjalny Ks. Teodor Sawielewicz, za co mu też osobno dziękujemy.

Po odliczeniu kosztów zebraliśmy 1968 złotych i 33 grosze. Duszpasterstwo się dołoży i przekażemy Siostrze Pii Szpil na trzy grupy wakacji z Bogiem dla dzieci z biednych rodzin 2500 złotych. Wszystkim ofiarodawcom z całego serca dziękujemy.

Tego samego dnia była procesja Bożego Ciała. Z ofiar do skarbony zebrano 1654 złote i zakupiliśmy jeden nowy ołtarz przenośny. Zostało 254 złote i 54 grosze, więc zbieramy na następny. Dobrodziejom również serdecznie dziękujemy..

1. W środę 29 czerwca obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – Dzień Papieski. Kolekta z Mszy św. o 7,00; 8,00 i 18,30 przeznaczona jest – jako świętopierze „Obol św. Piotra – na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Zachęcamy w tym dniu do modlitwy w intencji Ojca Św.
  2. W naszej parafii uroczystego chrztu na Mszy św. udzielamy w II niedzielę miesiąca o g. 13,30. W nadzwyczajnych wypadkach po Mszy św. Rezerwacje terminów można zgłaszać wcześniej. Zapisy do księgi chrztów przyjmujemy, gdy są wszystkie wymagane dokumenty tj. świadectwo ślubu kościelnego, zezwolenia proboszczów na funkcje rodziców chrzestnych. Świadectwo bierzmowania nie zastępuje zezwolenia proboszcza aktualnego miejsca zamieszkania. Dopiero po zapisie do księgi chrztów może się odbyć sam sakrament.
  3. Do ślubu kościelnego potrzebne jest aktualne świadectwo chrztu św., ukończony kurs przedmałżeński, nie respektujemy kursów skróconych, weekendowych itp. Potrzebne jest też świadectwo z katechezy z ostatniej klasy. Na protokół przedmałżeński lepiej umówić się telefonicznie ok. trzy miesiące przed ślubem.
  4. W kancelarii parafialnej służymy w poniedziałek i czwartek od 16,00 do 18,00 oraz w piątek od 10,00 do 12,30. Gorąco zapraszamy.
  5. Zapraszamy na wakacyjną Oazę Dzieci Bożych w terminie 15 do 31 lipca, w Sokolcu pod Wielką Sową. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie oraz na stronie parafialnej. Ponadto Pani Agata Woźniczek z Diakonii Słowa służy osobiście w budynku obok plebanii w każdy czwartek od 17,00 do nabożeństwa.
  6. Studentów i dorosłych zapraszamy na rekolekcyjną Oazę Nowego Życia 1 stopnia w dniach od 15 do 31 lipca br do Jugowic. Szczegóły i informacje u ks. Radka. Jugowice są pięknym miejscem, gdzie można odpocząć fizycznie, a oaza pozwala odpocząć duchowo i napełnić się Bożym życiem.
  7. Młodzieży i dzieciom rozpoczynającym WAKACJE, życzymy dużo zdobytych szczytów górskich, pływania, żagli, kajaków, gier i zabawy. Kontakt z przyrodą jest ogromnie ważny. Polska jest pięknym krajem, a ukochać go można tylko poznając. Tego wszystkim młodym i dzieciom życzymy.
  8. 9. Zachęcamy do odwiedzin naszej strony internetowej, są tam nowe ciekawe informacje i medytacje „Lectio divina” dla dzieci (.pdf, jednostronne) i dorosłych (.docx, .pdf).