XIV Niedziela Zwykła 3 lipca 2022r.

1. Przeżywamy XIV Niedzielę Zwykłą. O g. 17,30 Zmiana Tajemnic Różańca Świętego i o g.18,00 NIESZPORY.

Na początku jeszcze raz serdecznie dziękujemy za udział w Rodzinnym Pikniku Parafialnym w czwartek w Boże Ciało od 14,30 do 18,00. Dziękujemy wszystkim, którzy nam tę ucztę wspólnotową przygotowali, zarówno parafianom, jak członkom działających wspólnot parafialnych, oraz gościowi specjalnemu Ks. Teodorowi Sawielewiczowi, za co mu też osobno dziękujemy.

Po odliczeniu kosztów zebraliśmy 1968 złotych i 33 grosze. Duszpasterstwo się dołoży i przekażemy Siostrze Pii Szpil na trzy grupy wakacji z Bogiem dla dzieci z biednych rodzin 3000 złotych. Wszystkim ofiarodawcom z całego serca dziękujemy.

Tego samego dnia była procesja Bożego Ciała. Z ofiar do skarbony zebrano 1654 złote i zakupiliśmy jeden nowy ołtarz przenośny. Zostało 254 złote i 54 grosze, więc zbieramy na następny. Dobrodziejom również serdecznie dziękujemy..

1. Od tej niedzieli zmieniamy CZAS SPOWIEDZI NA 10 MINUT PRZED MSZA ŚWIĘTĄ. W tygodniu również AŻ DO KOŃCA WAKACJI. Można też poprosić o spowiedź po Mszy św.

W lipcu tradycyjnie modlimy się Litanią do Krwi Chrystusa – na zakończenie Mszy św.

1. Rozpoczęły się wakacje. Na dyżurze będzie dwóch kapłanów, w tym jeden będzie miał telefon dyżurny 579 257 491. W tym tygodniu głównym dyżurnym będzie Ks. Dariusz.
  2. W kancelarii parafialnej służymy w poniedziałek i czwartek od 16,00 do 18,00 oraz w piątek od 10,00 do 12,30. Gorąco zapraszamy.
  3. Uroczystego chrztu na Mszy św. udzielamy w II niedzielę miesiąca o g. 13,30. W nadzwyczajnych wypadkach po Mszy św. Rezerwacje terminów można zgłaszać wcześniej. Zapisy do księgi chrztów przyjmujemy, gdy są wszystkie wymagane dokumenty tj. świadectwo ślubu kościelnego (w wypadku braku deklaracja chrześcijańskiego wychowania dziecka). Na funkcje rodzica chrzestnego Konieczne jest zezwolenie proboszcza miejsca zamieszkania (nie zameldowania). Świadectwo bierzmowania tego nie zastępuje. Dopiero po zapisie do księgi chrztów może się odbyć chrzest.
  4. Do ślubu kościelnego potrzebne jest aktualne świadectwo chrztu św., ukończony kurs przedmałżeński, nie respektujemy kursów skróconych, weekendowych itp. Potrzebne jest też świadectwo z katechezy z ostatniej klasy. Na protokół przedmałżeński lepiej umówić się telefonicznie ok. trzy miesiące przed ślubem.
  5. Zapraszamy na wakacyjną Oazę Dzieci Bożych w terminie 15 do 31 lipca, w Sokolcu pod Wielką Sową. Informacje na stronie parafialnej. Pani Agata Woźniczek służy osobiście w budynku obok plebanii w każdy czwartek od 17,00 do nabożeństwa.
  6. Studentów i dorosłych zapraszamy na rekolekcyjną Oazę Nowego Życia 1 stopnia w dniach od 15 do 31 lipca br. do Jugowic. Szczegóły i informacje u ks. Radka.
  7. Młodzieży i dzieciom rozpoczynającym WAKACJE, życzymy dużo zdobytych szczytów górskich, pływania, żagli, kajaków, gier i zabawy. Kontakt z przyrodą jest ogromnie ważny. Polska jest pięknym krajem, a ukochać go można tylko go poznając. Tego wszystkim młodym i dzieciom życzymy.
  8. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Są wolne miejsca na turnusy wypoczynkowe w ośrodku Caritas w Łebie. W cenie wyjazdu zagwarantowany jest 9-dniowy pobyt w ośrodku, pełne wyżywienie, podróż autokarem w obie strony, ubezpieczenie i oplata klimatyczna.
    Zapisy w Biurze Caritas i pod numerem telefonu: 664 456 585.
  9. Tegoroczna piesza pielgrzymka na jasna Górę wędrować będzie do Matki Bożej pod hasłem: Chrystus naszym Pokojem i odbędzie się w dniach od 2 do 10 sierpnia br. Szczegóły są w Internecie
  10. Zachęcamy do odwiedzin naszej strony internetowej, są tam nowe ciekawe informacje i medytacje „Lectio divina” dla dzieci (.pdf, jednostronne) i dorosłych (.docx, .pdf).