XV Niedziela Zwykła 10 lipca 2022r.

1. Przeżywamy XV Niedzielę Zwykłą. O g. 18,00 NIESZPORY.
  2. Od pierwszej niedzieli wakacji zmieniliśmy CZAS SPOWIEDZI NA 10 MINUT PRZED MSZA ŚWIĘTĄ. W tygodniu również AŻ DO KOŃCA WAKACJI. Można też poprosić o spowiedź po Mszy św.

W lipcu tradycyjnie modlimy się Litanią do Krwi Chrystusa – na zakończenie Mszy św. wieczornej.

1. W najbliższą środę po Mszy św. o 18,30 serdecznie zapraszamy na uroczyste NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE.
  2. Rozpoczęły się wakacje. Na dyżurze będzie dwóch kapłanów, w tym jeden będzie miał telefon dyżurny 579 257 491. W tym tygodniu dyżurnym będzie Ks. Proboszcz do piątku, od piątku Ks. Dariusz.
  3. W kancelarii parafialnej służymy w poniedziałek i czwartek od 16,00 do 18,00. W sprawach pilnych na telefon. Gorąco zapraszamy.
  4. Zapraszamy do całonocnej adoracji Przenajświętszego Sakramentu, która  rozpocznie się w sobotę w dniu 16 lipca o godz. 21.00 a zakończy w niedzielę w dniu 17 lipca o godz. 7.30 rano. O północy zostanie odprawiona msza św. Adorację prowadzić będzie Wspólnota  Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej.
  5. Uroczystego chrztu na Mszy św. udzielamy w II niedzielę miesiąca o g. 13,30. Wyjątkowo po Mszy św. w inną niedzielnę. Rezerwacje wcześniej. Zapisujemy do księgi chrztów, gdy są wszystkie wymagane dokumenty tj. świadectwo ślubu kościelnego (w wypadku braku deklaracja chrześcijańskiego wychowania dziecka). Na funkcje rodzica chrzestnego. Konieczne jest zezwolenie proboszcza miejsca zamieszkania (nie zameldowania). Świadectwo bierzmowania tego nie zastępuje.
  6. Do ślubu kościelnego potrzebne jest aktualne świadectwo chrztu św., ukończony kurs przedmałżeński, nie respektujemy kursów skróconych, weekendowych itp. Potrzebne jest też świadectwo z katechezy z ostatniej klasy. Na protokół przedmałżeński lepiej umówić się telefonicznie, ok. trzy miesiące przed ślubem.
  7. Serdecznie zapraszamy na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 5 do 12 września br. Lot z Wrocławia do Izraela. Powrót podobnie. Koszt podany wcześniej jest aktualny. Nie zapowiadano na ten czas obostrzeń cowidowych. Dokładne szczegóły SĄ wysyłane po zgłoszeniu się na maila parafii: bonifacy@archidiecezja.wroc.pl To najlepsza forma w okresie urlopowym.

1. Młodzieży i dzieciom rozpoczynającym WAKACJE, życzymy dużo zdobytych szczytów górskich, pływania, żagli, kajaków, gier i zabawy. Niech obdarzy zdrowiem i łaską
  2. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Są wolne miejsca na turnusy wypoczynkowe w ośrodku Caritas w Łebie. W cenie wyjazdu zagwarantowany jest 9-dniowy pobyt w ośrodku, pełne wyżywienie, podróż autokarem w obie strony, ubezpieczenie i oplata klimatyczna.
    Zapisy w Biurze Caritas i pod numerem telefonu: 664 456 585.
  3. 11. Tegoroczna piesza pielgrzymka na jasna Górę wędrować będzie do Matki Bożej pod hasłem: Chrystus naszym Pokojem i odbędzie się w dniach od 2 do 10 sierpnia br. Szczegóły są w Internecie
  4. 12. Zachęcamy udziału w Kursie Chorału Gregoriańskiego „Convivium Gregorianum”, organizowanego przez Fundację „Lumen de Lumine” w dniach 17-23 lipca 2022 na Ostrowie Tumskim. Kurs jest przeznaczony dla świeckich i duchownych, dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Organizatorzy proponują uczestnikom dwa poziomy: podstawowy i średniozaawansowany. Zapisy dla osób z Wrocławia zostały przedłużone do 15 lipca. Szczegóły na plakatach oraz w Internecie https://kursy.scholalumen.pl/
  5. 13. Zachęcamy do odwiedzin naszej strony internetowej, są tam nowe ciekawe informacje i medytacje „Lectio divina” dla dzieci (.pdf jednostronne) i dorosłych (.docx .pdf).